20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitmenler seminerdeydi
18 Nisan 2011 Pazartesi 13:03

Eğitmenler seminerdeydi

Ülke genelindeki İngilizce öğretmenlerine TED'den eğitim desteği

KKTC genelinde İngilizce dil eğitmenliği yapan öğretmenlere TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nden eğitim desteği sağlandı.

 

Yüksek standartlarda İngilizce eğitimine özel önem vermeyi sürdüren TED Kuzey Kıbrıs Koleji, geçtiğimiz hafta düzenlediği organizasyonla ülke genelinde çeşitli okullarda İngilizce öğretmenliği yapan 60 öğretmene uzman eğitmenlerin seminerine katılma olanağı tanıdı.

 

Avrupanın güçlü dil ve yayım kuruluşlarından Heinle Yayınevi’nin uzman ve deneyimli eğitmen eğitimcisi Davis Evans TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde iki aşamalı bir seminer verdi.

 

“Sınıflarda Yazma Becerisini Geliştirmek” konulu ilk oturumunda öğretmenlere ‘ iyi bir paragrafın nasıl kurgulanacağını ve yazılı iletişimde doğru kelimelerin seçimindeki önemi’ anlatan Evans; ikinci oturumda da “ Sınıflarda Eleştirel ve Yaratıcı Düşüncenin Oluşturulması”nı anlattı.

 

Hayranlıklarını belirttiler

 

Tümüyle görsel materyale dayalı, inter-aktif ortamda sunulan seminere katılan eğitimciler, devre aralarında TED Kuzey Kıbrıs Koleji’ni daha yakından tanıma olanağı da buldular. Katılımcılar TED Kuzey Kıbrıs Koleji’nde İngiliz dilinde yapılan çalışma programlarını da inceleyerek okulun bu konudaki başarılı çalışmalarına hayranlık belirttiler. Seminer sonunda sertifika alan öğretmenler uzman seminer eğitmeni David Evans’la anı fotoğrafı da çektirdiler. İngilizce Dil Eğitimine yönelik yeni projeleri hayata geçirme hazırlığı yapan TED Kuzey Kıbrıs Koleji, eğitmenlerin eğitimine yönelik organizasyonlarını yıl içinde sürdürecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ