10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitmenler eğitildi
08 Nisan 2011 Cuma 15:16

Eğitmenler eğitildi

Gençlik Dairesi; halk dansları gönüllü eğitmenlerine eğitim verdi

Gençlik Dairesine bağlı Gençlik Merkezlerinde halk dansları eğitmenliği yapan gönüllü eğitmenlere yönelik eğitmenlik eğitiminin ikinci ayağı önceki gün Geçitkale Gençlik Merkezi’nde Gençlik Dairesi Halk Dansları Sorumlusu Tanju Hastunç tarafından verildi.

 

Merkezde toplanan eğitmenlere verilen bilgilerin ardından uygulamalı eğitim de veren Hastunç, Kıbrıs Türk Halk Danslarının figürlerini eğitmenlere göstermeye devam etti.

 

Eğitimler belli periyotlarla verilmeye devam ederken, eğitimin tamamlanmasının ardından eğitmenler sınava da tabi tutulacak.

 

Eroğlu: Her ayrıntı doğru bilinmeli

 

Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu, halk danslarının bir ülkenin geçmişini ve kültürünü aktardığını ve sahnede bunun yansımalarının icra edildiğini söyleyerek, Gençlik Dairesi’ne bağlı gençlik merkezlerinde gönüllü eğitmenlik yapan gençlerin genç kuşakları yetiştirirken halk danslarıyla ilgili her ayrıntıyı doğru bilmesi gerektiğini vurguladı.

 

Bu bağlamdan hareketle söz konusu eğitim dizisini başlattıklarını belirten Eroğlu, genç ve gönüllü eğitmenlerin doğru donelerle yetiştirilerek kültürümüze daha doğru katkı koyacaklarını dile getirdi.

 

Eğitim dizisi sonunda genç eğitmenlere bu yönde sınav yapacaklarını da belirten Eroğlu, bu sayede eğitimin verimliliğini de ölçebileceklerini ve eğitmenlerin seviyesi hakkında da bilgi sahibi olacaklarını kaydetti.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ