10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitimin örnek yüzü
14 Nisan 2011 Perşembe 14:20

Eğitimin örnek yüzü

Gönyeli İlkokulu, ‘Eğitimde örnek okul’ olmaya devam ediyor...

Elif Şen

 

Bölgesinde tek, 660 öğrencisi, 48 öğretmeni ile Lefkoşa’nın ikinci büyük okulu olan Gönyeli İlkokulu hem eğitimi hem de sosyal alandaki faaliyetleriyle ‘Eğitimde örnek okul’ olmaya devam ediyor...

 

Öğrencilerin okul müfradatı dışında sosyal yönden de gelişmesi için faaliyetlerde bulunan idari ve öğretmen kadrosunun yanı sıra öğrenci ve veliler için özel olarak hazırlanan rehberlik programları ile eğitim seviyesinin yükseltilmesini hedefleniyor…

 

Gönyeli bölgesindeki Gönyeli İlkokulu, eğitime gönül vermiş genç ve dinamik eğitim kadrosuyla eğitim ve öğretime devam ederken öğrencilerinin sosyal alandaki gelişimleri adına gerçekleştirdiği faaliyeterle yoluna devam ediyor.

 

Bölgede tek olan okul 660 öğrencisi, 48 öğretmeni ve Lefkoşa’da ikinci büyük okul olma özelliğinin yanı sıra bilgisayar odası, kapalı spor salonu Avrupa Birliği’nin verdiği destekle sınıflarda kullanıma hazır mimio tahtalarla eğitim adına gerekli donanıma sahip örnek bir okul olma özelliği taşıyor.

 

Öyken: “Çağdaş eğitimin göstergesi”

 

“Gönyeli İlkokulu çağdaş eğitim anlayışının bir göstergesidir” diyen Okul Müdürü Soner Öyken, eğitime bir bütün olarak baktıklarını örencilerin sosyal olarak da gelişimlerin sağlamak adına çeşitli faaliyetler yapıldığını ifade etti. Gönyeli İlkokulu’na bu yıl nakil gelen Okul Müdürü Soner Öyken binanın sadece fiziki olarak eski olmasından kaynaklanan sıkıntıları olduğunu, bunun haricinde her hangi bir aksama ya da eğitime engel olabilecek aşılmaz bir problemlerinin olmadığını belirtti.” Şu anda binanın fiziki yıpranması nedeniyle kullanıma açık olmayan birkaç dersliğimiz var. Ancak bu hasarların giderilmesi için gerekli başvurular yapıldı. Bakanlıktan gelip keşif yaptılar. En kısa zamanda dersliklerimizin tadilatının yapılacağına inanıyoruz” şeklinde konuşan okul müdürü; eğitim, öğretim, sosyal faaliyet ve spor alanlarında da başarılara imza attıklarını bütün bunların özveri ile çalışan öğretmen kadrosu ile başarıldığını dile getirdi.

 

Folklör ekibi İstanbul yolcusu

 

Foklör dalında öğrencilerin iyi yerlere geldiğini ifade eden Öyken, İstanbul’da düzenlenecek bir organizasyon için davet aldıklarını, 26 öğrenci ve 4 dört öğretmenin 18-22 Mayıs tarihlerinde katılımda bulunacaklarını ardından da konuk oldukları İstanbul Beylerbeyi İlköğretim Okulu’nun 30 Mayıs-3 Haziran’da kendilerine misafir olacağını belirterek, tüm bunların öğrencilerin kişilik ve sosyal gelişimlerinde önemli rol oynadığını söyledi.

 

Başarı spora da yansıyacak

 

Bu başarılarının spor alanında da devam etmesi adına girişimleri olduğunu belirten Öyken, “gelecek yıl futbol, hentbol ve basketbol takımları kurmak hedeflerimizin arasında. Gönyeli İlkokulu’nun adını folklörde olduğu gibi spor alanında da güzel yerlere taşımak arzusundayız” şeklinde konuştu.

 

Tüm bunların tek başına yapılamayacağına dikkat çeken Öyken, Gönyeli Belediyesi, okul aile birliği ve sivil toplum örgütleri ile iletişim halinde bulunduklarını gerekli yardımlarla okulun adının çok daha iyi yerlere taşınacağına inandıklarını sözlerine ekledi.

 

İdare ve öğretmen kadrosu uyumlu

 

Bunların yanı sıra en büyük destekçisinin birlikte çalıştığı idari kadro ve öğretmen arkadaşlarının olduğunu ifade eden Soner Öyken, eğitime gönül vermiş dinamik bir öğretmen kadrosunun olduğunu yeni ve meslekte daha genç öğretmen arkadaşlarının tecrübeli öğretmenlerle uyum içinde çalıştıklarını bu uyumunda okulu başarıya taşıdığını belirtti.

 

Okulun çevresel olarak bazı düzenlemelere ihtiyaç duyduğunu belirten Öyken, “Şu an okul ve örenciler adına yaşadığımız tek sıkıntımız bu konudur. Okulun arkasının yürüyüş parkuru olması nedeniyle sürekli olarak birileri okul etrafında bulunuyor. Ancak okul çevresinin tellenmesi adına Gerekli başvurular yapıldı. Yaza kadar gerekli tedbirlerin alınacağı inancındayım” dedi.

 

(Yarın: Gönyeli İlkokulu öğretmenleri çalışmalarını anlattı)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ