20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitime katkı sözü
16 Nisan 2011 Cumartesi 15:04

Eğitime katkı sözü

Akça; Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Dürüst’ü ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, devlet ve hükümet yetkililerine başlattığı ziyaretler çerçevesinde bugün Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti.


 

,Bakan Dürüst kabulde yaptığı konuşmada, Akça’ya yeni görevinde başarılar dileyerek, Akça’nın KKTC’nin ekonomik, sosyal ve kültürel yapısını iyi bilen biri olarak, görev süresinin Kıbrıs Türk halkı için son derece yararlı geçeceğine inanç belirtti.


Bakan Dürüst, Akça’nın görevinin hayırlara vesile olmasını temenni etti.Akça: Eğitimde önemli gelişmeler yaşandı


Türkiye Cumhuriyeti’nin Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça da, Bakan Dürüst’e nezaket ziyaretinde bulunduğunu belirterek, Dürüst’ün yeniden görev aldığı Milli Eğitim Bakanlığı’nın hayırlı olmasını temenni etti.


KKTC’nin eğitim açısından ne kadar önemli olduğunun bilincinde olduklarını, KKTC’de okumaya gelen birçok Türkiyeli öğrenci bulunduğunu ifade eden Akça, son yıllarda KKTC’nin eğitim sektöründe önemli gelişmeler meydana geldiğini söyledi.


 

“Elimizden gelen katkıyı yapacağız”


Eğitim sisteminin TC ve KKTC’nin yakın işbirliği yaptıkları alanlardan bir olduğuna işaret eden Büyükelçi Akça, KKTC’deki eğitim sisteminin daha da güçlenmesi için ellerinden gelen katkıyı yapacaklarını kaydetti.


Akça, Bakan Dürüst’ün de daha önce Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmasının ve geçmiş tecrübelerinin buna katkı sağlayacağına vurgu yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ