20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ecevitin tırnağı olmazsın
25 Nisan 2011 Pazartesi 14:10

"Ecevit'in tırnağı olmazsın"

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a ve o afişe çok sert tepki!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a yanıt verdi ve "Biz geçmişimizle onur duyuyoruz. Senin kafan öyle çalışıyorsa günah bende değil ki" dedi. Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin Antalya'da ki afişini de eleştirdi, "Sen Ecevit'in tırnağı bile olmazsın" ifadelerini kullandı…

 

Partisinin ilk mitingini Samsun Cumhuriyet Meydanında yapan Kılıçdaroğlu, Samsun'un kurtuluşun meşalesi, alın terinin, emeğin merkezi olduğunu belirterek, AK Parti iktidarı döneminde Samsun'un "icra dairelerinin de merkezi olduğunu" söyledi.


Kılıçdaroğlu, kendilerine "projeniz yok, bir şey üretmiyorsunuz" dediklerini, ancak son 6 aydır CHP Genel Merkezinin bir üniversite gibi projeler için çalıştığını ifade etti.


Aile sigortasıyla ilgili projelerini anlattıklarında önce "hayal" dendiğini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Sonra bir baktılar, tarihi, zamanı, yeri var. Uluslararası çalışma örgütünün bu konuda sözleşmesi var. Sonra ne dediler, 'biz sizin verdiğinizden daha fazla veriyoruz' dediler. Sen utanmadan, biz bu projeyi açıkladığımızda bunun kaynağı nerededir diye sormuyor muydun? Beyefendi bugün kalkmış diyor ki: 'Madem ki bu 1972'de kabul edildi, niye o zaman sen uygulamadın' diyor. Neresini düzelteyim, cehalet böyledir işte. 1972 değil, 1971. Bu bir kanun değil, uluslararası sözleşme, adı da sözleşme. Ne yapalım, dersi Samsun'dan verelim diyorum."
 


"Ecevit'in tırnağı olamazsın"


Meydanda "AKP kapatılmasın, yabancılara satılsın" şeklinde bir afiş olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: "Onlar, iktidar olmadan önce nerelerden icazet aldıklarını herhalde Samsunlu kardeşlerim çok iyi biliyor. Onlar o kadar kısır düşünüyorlar ki haksızlık yapmayı vicdanlarıyla sorgulamıyorlar. Rahmetli Ecevit'in bir fotoğrafını alıp istismar ediyorlar. Buradan seslenmek istiyorum, 'afyon ekmeyin' diye söylendiği zaman, dayatıldığı zaman, karşı duran kimdi? Rahmetli Ecevit'di. 'Kıbrıs'a çıkamazsınız' dendiği zaman, Kıbrıs'a çıkan kimdi? Şimdi kalkmışlar rahmetli Ecevit'i istismar ediyorlar. Sen Ecevit'in tırnağı bile olamazsın. Rahmetli Ecevit, halkın iktidarını kurmada adım atan en önemli kişidir. Grevli toplu sözleşmeyi getiren kişidir. Sendikaları getiren kişidir. Sen de sendikaları kapatıyorsun, sendikalı işçileri işten atmaya kalkışıyorsun ve kalkıyorsun Ecevit'e dil uzatıyorsun. Sen kim, Ecevit kim? Ecevit'in tırnağı bile olamazsın sen. Ecevit'in adını ağzına almak için önce abdest alman lazım."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ