16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Duygulandıran buluşma
18 Eylül 2013 Çarşamba 12:33

Duygulandıran buluşma

Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Uzmanları, Girne Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Turkcell İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Uzmanları, Girne Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti. Merkeze ziyarette, şirket çalışanlarından toplanan kıyafetler, yardım amaçlı düzenlenen kermeslerde satılmak üzere yetkililere verildi. Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanlarının ziyaretleri sırasında duygu dolu anlar yaşandı.

 

Kendi hayatını anlatan bir kitap yazıyor

Engelli genç Ahmet Bilgili, kendi hayatını anlatan kitap projesini Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanları ile paylaştı. Ahmet Bilgili, Üniversite'nin gazetecilik bölümünden üçüncülükle mezun oldu. Ahmet şimdi de kendi hayatını anlatan bir kitap yazıyor, el işi yapıyor, halı örüyor. Ahmet aslında konuşamıyor, istediklerini karta dokunarak anlatıyor. Kitabını ise özel yaptırılan büyük tuşlu klavye sayesinde ve yakınlarının desteğiyle yazıyor. Ramadan Tömay oradaki en yaşlı kişilerden biri. Boyama kartlar yapıp isteyenlere bağış niteliğinde veriyor.

Adem Canbulat Manicioğlu el çalışmaları, el bezleri ve dokuma küçük halılar yapıyor.

Melek Şerbetçioğlu, Tijen Eminsen, Filiz Can sulu boyama yapıyor. Ayten Çemender örgü örüyor. Dilek kuvvetli de taş boyuyor, sulu boya yapıyor. Kemal Özdenefe arkadaşlarıyla güzel zaman geçiriyor, sohbetler ediyor.

 

Yeşiladalı: “Kıbrıs genelinde ilk ve tek”

Girne Rehabilitasyon merkezi Başkanı Nuray Yeşiladalı, Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanlarının ziyaretinden duyduğumu memnuniyeti dile getirirken, merkezle ilgili de şu bilgileri verdi:“Girne Rehabilitasyon merkezi dünyada bilinen diğer adıyla ‘Cheshire Homes’ bir Vakıf’tır. Bu vakıftan, 50 ülkede 250 adet var. Biz Kıbrıs genelinde ilk ve tekiz. Üç ödenekli personelimiz mevcut. Başkan yani ben ve yönetim kurulu olarak 12 kişi gönüllüyüz. Üç de gönüllü annemiz vardır. Onlar da gelip arkadaşlarımızla ilgileniyor, gün içinde onlara çeşitli şeyler öğretiyorlar.” Kuzey Kıbrıs Turkcell tarafından yapılan açıklamada, sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde merkeze, ilgi ve desteklerinin süreceği belirtildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ