22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst’ten sürücülere uyarı
06 Mayıs 2011 Cuma 11:00

Dürüst’ten sürücülere uyarı

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı, otomobil sporlarının ciddi bir aktivite ve güzel bir dal olduğunu ifade ederek, sürücülerin günlük yaşamda, yarış alanları dışında kalan parkurlarda sürate dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Turing Otomobil Kurumu yetkililerini Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda kabul eden Bakan Dürüst, kabulde yaptığı konuşmada ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Otomobil sporunun normal parkurlarda ve mekanlarda yapılabilmesinin önemli olduğuna değinen Spor Bakanı, bu dala, olanaklar çerçevesinde gerekli katkının yapılacağını da belirtti. Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı, otomobil sporlarının ciddi bir aktivite ve güzel bir dal olduğunu ifade ederek, sürücülerin günlük yaşamda, yarış alanları dışında kalan parkurlarda sürate dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

Bakan Dürüst, Kurumun 21-22 Mayıs’ta “Gençlik ve Spor Rallisi” adı altında yapacağı organizasyona Türkiye yanı sıra diğer ülkelerden katılımcıların olmasının ülke sporu adına önemli olduğuna vurgu yaparak sporun toplumları yakınlaştırmadaki rolüne dikkat çekti.

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu Başkanı Zeki Topcu da konuşmasında yeniden Spor Bakanlığı’nı devralan Kemal Dürüst’e görevinde başarı dileğinde bulundu. Gençlik ve Spor Rallisi ile ilgili çalışmalar hakkında  Bakan’ı bilgilendiren Topcu, organizasyonun iyi olabilmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Topcu, “yollarda değil, pistlerde yarışmak” sloganı ile hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ