17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dürüst’ten Göçmenköy’e ziyaret
30 Nisan 2011 Cumartesi 18:17

Dürüst’ten Göçmenköy’e ziyaret

Dürüst, Göçmenköy Kulübü’nü ziyaret edip maddi yardımda bulundu

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst,yeni sezonda birinci ligde mücadele edecek olan Göçmenköy Kulübü’ne yaptığı ziyarette,önce Yenicami ardından Lefke Kulübü’nü ziyaret ettiğini söyledi.

 

Birinci lige terfi ettiği için Göçmenköy kulüp yönetimini kutlayan Bakan Dürüst, “Amacınız sporda başarılı olan gençlere sahip çıkmak olsun” dedi.

 

1968 yılında kurulan ve bugüne kadar gelen bir yapıyı ayakta tutmanın başarı olduğunu da kaydeden Dürüst,altyapıya verilen hizmette kulüp yönetimini motive eden hertürlü katkıya hazır olduklarını da söyledi.

 

Bakanlık olarak Göçmenköy Kulübüne ilk etapta 20 bin Türk Lirası katkı yaptıklarını açıklayan Bakan Kemal Dürüst, sporla birlikte gençliğe de hizmet verdikleri için ziyarette Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem ile Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu’nun da yer aldığınu kaydetti.

 

Kulüp yöneticilerinin ailesini ihmal edip cebinde para veren ve hep özveride bulunan insanlar olduğunun altını da çizen Kemal Dürüst, “Bu yüzden kulüp yöneticilerini kutluyorum” dedi.

 

 

Karataş : “Ülkeye efendi insanlar kazandırmak için uğraşıyoruz”

Kabulde söz alan Göçmenköy Kulüp Başkanı Ersan Karataş ise 1968’de 6 kişinin önderliğinde kurulan Göçmenköy Kulübü’nün kuruluş amacının ülkeye efendi gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

Bakan Kemal Dürüst’e ziyaretinden dolayı teşekkür eden Kulüp Başkanı Ersan Karataş, kurulduğu günden beridir devletten aldıkları katkıları altyapının gelişmesi için harcadıklarını ve ülke sporuna hizmet ettiklerini söyledi. Göçmenköy Kulübü’nün gençlere sahip çıkarak Spor Bakanlığı’na yardımcı olduğunu da söyleyen Karataş, kendisinden sonra göreve gelecek olan tüm başkanların hedefinin ve amacının da ayni olacağını sözlerine ekledi.

 

 

Bıçaklı “100’ü aşkın gence spor yaptırıyoruz”

 

Göçmenköy onursal başkanı Aslan Bıçaklı ise her kulübün temel hedefinin ülke gençliğine spor yaptırmak olduğunu söyledi.

 

Kendilerinin birinci hedefinin ise ailelere yardımcı olup ülke için efendi gençler yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

100’ü aşkın gence spor yaptırıp onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak olduğunu söyleyen Aslan Bıçaklı, Göçmenköy’ün 43 yıl sonra birinci lige çıktığını ve bunun kendileri için çok büyük bir başarı olduğunu kaydetti.

 

Konuşmaların ardından Göçmenköy Kulüp Başkanı Ersan Karataş, göreve yeni başlayan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e buket verdi.

 

Ziyarette,Bakanlık Koordinatörü Süleyman Göktaş,Spor Dairesi Müdürü Metin Özerem ve Gençlik Dairesi Müdürü Gencay Eroğlu da yer aldı.

 

Foto : Raif Özgüren

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ