19 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Durumu çok iyi
27 Nisan 2011 Çarşamba 14:25

Durumu çok iyi

Mani’nin sağlık durumunda belirgin düzeyde iyileşme olduğu açıklandı

Geçtiğimiz aylarda, motokros yarışı sırasında motordan düşerek ağır yaralanan ve Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisine başlanan, 20 yaşındaki Hüseyin Mani’nin sağlık durumunda belirgin düzeyde iyileşme olduğu ve fizik tedavi sürecinin devam ettirileceği yönünde bilgi verildi.

 

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi, Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı, Hüseyin Mani’nin sağlık durumuyla ilgili olarak gelinen nokta hakkında bir basın toplantısı düzenleyerek tıbbi bilgilendirme yaptı.

 

YDÜ Hastanesi’nden yapılan açıklamaya göre; Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu basın toplantısında ilk sözü alarak, "Bilindiği üzere, Hüseyin’indeki kafa travması en kritik vakalardan biriydi. Hastanemize getirildiğinde ağır koma durumundaydı. Hüseyin'in başında kask olması ve ailenin bilinçle, ilk yardımı olay yerinde yapması bize de uygun müdahale zemini hazırlamamızda yardımcı oldu. Ancak, yaralandığında başında kask olduğu halde bile, saatler içerisinde de tablo yeniden ağırlaştı. Tablonun ağırlaşması üzerine de, son dakika müdahalesi için hazırlandık ve aileyle görüşerek, onların onaylarıyla da son derece kritik cerrahi müdahalede bulunduk." şeklinde konuşarak hatırlatmalarda bulundu.

 

Hüseyin Mani'ye gerçekleştirdikleri cerrahi müdahale sonrasında,  yoğun bakım şartlarında birkaç gün içinde  hastalarının küçük tepkiler vermesini beklediklerini ve gelişmeyi gördüklerini anlatan Prof. Dr. Erkan Kaptoğlu, "Bu sabır isteyen bir süreçti. Ailenin ve sevenlerinin yoğun sevgisi ve desteği ile bu küçük tepkiler hızlandı, fizik tedavi ve rehabilitasyonla da bugün arzu ettiğimiz duruma ulaştık.Biz de mutluyuz." dedi.

 

Erdoğan Mani ise, oğlunun geçirdiği kaza sonrasında; İlk anlardaki büyük üzüntülerinin yerini inançla, yavaş yavaş umutların aldığını belirterek, tüm bu süre içerisinde ailece yaşadıklarının kelimelerle anlatılamıyacağını ifade etti. Mani, başta Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu ve Doç Dr. Ferhat Harman olmak üzere tüm hastane çalışanlarına ve destek veren herkese teşekkür etti. Erdoğan Mani, zor günlerinde kendilerini yanlız bırakmayarak her türlü desteği veren YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel’e de ayrıca teşekkürlerini iletti.

 

Bütün bu olayların odağındaki isim Hüseyin Mani ise, basın toplantısına yürüyerek geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Mani; İyileşmesinde büyük rolü olan başta Erkan Hoca olmak üzere kendisiyle ilgilenen tüm hastane ekibi ve iyi niyetini, dualarını esirgemeyen ailesiyle, tüm yakınlarına içten teşekkür ettiğini söyledi.

 

YDÜ Hastanesi’nin vermiş olduğu bilgide; Kaza gününden sonra, ilk kez izinli olarak hafta sonunu, evinde sevdikleriyle birlikte geçiren Hüseyin Mani’nin, fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecine devam edebilmek için yeniden YDÜ Hastanesine döndüğü de bildirildi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ