18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dostlukları ‘Hoşgörü’yle pekişti
21 Ağustos 2011 Pazar 10:50

Dostlukları ‘Hoşgörü’yle pekişti

Farklı kulvarların temsilcileri olsalar da aslında hepsi dost, arkadaş, en önemlisi tümü “Hoşgörü” grubunun birer üyesi.

Nadire KRAŞLIOĞLU

 

Günlük hayatlarında meslekleri gereği farklı yaşamlar sürdürseler de bir araya gelip oluşturdukları müzik grubu için “dünyada eşi benzeri yok” açıklamasını yapıyorlar. Kimi siyasi parti temsilcisi, kimi gazeteci belki ama farklı kulvarların temsilcileri olsalar da aslında hepsi dost, arkadaş, en önemlisi tümü “Hoşgörü” grubunun birer üyesi.

 

Yaklaşık 15 parçadan oluşan geniş repertuarlı müzik ve şiir dinletisi ile bu kez gönüllere ulaşan “Hoşgörü” grubunun üyelerinin tümü de bilindik isimler.

 

Gitarda Demokrat Parti Genel Başkanı Lefkoşa Milletvekili  Serdar Denktaş, bas gitarda eski CTP milletvekili, tarihçi, hekim Nazım Beratlı ile UBP Mağusa Milletvekili Ekonomi-Enerji Bakanı Sunat Atun, davulda CTP Mağusa Milletvekili Teberrüken Uluçay. Siyasilere orkestrada basından da dahil olan bir diğer isim ise klarnetiyle Cenk Mutluyakalı. Grubun profesyonelleri aratmayacak müzik performanslarına ise şiir ile CTP Gazimağusa milletvekili doktor Arif Albayrak ve hayatını çizime adayan karikatürist Mustafa Tozak destek veriyor.

 

“Hoşgörü hayatımızda eksik olan bir kavram”

İlk olarak bir yılbaşı programı için bir araya gelen “Hoşgörü” daha sonra, Sosyal Riskleri Önleme Vakfı ile Yurtsever Kadınlar Birliği’nin “Kadın Sığınma Evi” kurmak için ilk adım olarak başlattıkları projede sahne alarak projeye destek verdiler. Grubun adının Hoşgörü olmasını sosyal ve siyasi hayatta hoşgörü kavramının eksik oluşuna bağlıyor milletvekili Arif Albayrak.

 

Kıbrıs şarkıları ile kültürümüze sahip çıkıyorlar

“Kendi kültürümüze sahip çıkmak adına Kıbrıs şarkılarını söylemekten keyif alıyoruz” diyen Albayrak, Türkiyeli müzisyenlerin sevilen yavaş parçalarını da seslendirdiklerini söyledi. Ülkemizde de son dönemlerde genç yeteneklerin teknoloji sayesinde kendilerini kanıtlamak için güzel çalışmalar yaptığına değinen Albayrak ve karikatürist Mustafa Tozakı, gençlere bir de öneride bulunarak “kültürümüze sahip çıkacak çalışmalar ve kendi parçalarını yapsınlar” dedi.

 

Sempatik tavırları beğeni topladı

Kadın Sığınma Evine destek olmak için verdikleri ilk konserin ardından 4. Geleneksel Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nde sahne alarak izleyenlere keyifli dakikalar yaşatan Hoşgörü grubu, sahnedeki sempatik tavırlarıyla beğeni topladı. Uzun süredir devam eden dostluklarından kaynaklanan samimiyetle zaman zaman sahnede birbirlerine takılmaları izleyenleri kahkahalara boğarken, konser heyecanı bilindik simalar olduklarını unutturmuş olmalı ki, konser sonrası sahne arkası sohbetleri sırasında tümü de birbirlerini teselli eder gibiydi. Belli ki ‘Hoşgörü GRUBU’ siyasi ve gazetecileri yaşadıkları monotonluktan kurtarıp yeniden bir şeyler için heyecanlanmalarına sebep oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ