11 Aralık 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dört kat arttı
26 Eylül 2013 Perşembe 10:26

Dört kat arttı

ABD’li ünlü aktris Angelina Jolie, bir çok kadına örnek oldu

Angelina Jolie’nin kanser riskine karşı iki göğsünü de aldırmasının ardından İngiltere’de bu yola başvuran kadınların sayası 4 kat arttı. Meme kanseri riskine önlem olarak göğsünü aldıran 37 yaşındaki ABD’li ünlü aktris Angelina Jolie, bir çok kadına örnek oldu. Ailesinde bu hastalıktan muzdarip kişiler bulunan ve genlerinde kalıtsal olarak kanser olma riski taşıyan birçok kadın Jolie ile aynı yola başvurdu. Jolie’nin kararının duyulmasının ardından İngiltere’de göğüs aldırma operasyonlarının dört kat arttığı öğrenildi. Geçen mayıs ayında iki ğösünü aldıran ünlü oyuncunun, yüzde 87 oranında kanser riskine neden olan bozuk gen nedeniyle bu ameliyatı yaptırdığı öğrenilmişti. Jolie bu karara, altı yıllık kanser mücadelesi sonrası 8 çocuğunun gözleri önünde ölen Marcheline Betrand’ın hikayesini öğrenince verdi.

 

Annesi de kanserdi

Üç evlatlık, üç de biyolojik olmak üzere toplam altı çocuğu bulunan ve Amerikalı ünlü oyuncu Brad Pitt ile evli olan Jolie’nin, annesinin de 50 yaşında meme kanserinden hayatını keybettiği biliniyor.

 

Pitt ile sorunlar ortadan kalktı

Ünlü oyuncu, daha önce hastalığının Pitt ile yaşadığı sorunları bitirdiği ve çiftin birbirine sıkı sıkı sarılmasına sebep olduğunu belirtmişti.

Jolie’nin kanser olma ihtimalinden dolayı yumurtalıklarının da alınması gerektiğini açıklayan doktoru, şu an oyuncunun bu operasyonu tekrar çocuk sahibi olabilmek için ertelediğini ve bunun büyük bir risk olduğunu açıklamıştı.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ