20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dört dörtlük mutluluk!
23 Nisan 2011 Cumartesi 11:37

Dört dörtlük mutluluk!

6 köyden toplam 104 öğrenciye eğitim veren okul, ülkenin en mutlu okullarından biri...

AYŞE BULUT

 

Karpaz bölgesinin mütevazi ilkokullarından Çayırova İlkokulu, Kilitkaya, Sazlıköy, Zeybekköy, Tuzluca, Kalecik ve Çayırova köylerinden gelen toplam 104 öğrenciye, 10 kadrolu öğretmen, 2 hizmetli ve okul müdürüyle eğitim veriliyor.Çayırova İlkokulu Müdürü Hüseyin Avşar, okullarını “dört dörtlük”diye nitelendirerek, öğretmen kadrosunun her yıl değişmemesinden dolayı ise çok şanlı bir yapıya sahip olduklarını vurguladı.Avşar, inşası süren binanın tamamlanmasıyla da önümüzdeki eğitim yılında dört yaş gurubuna da eğitim vereceklerini söyledi.

 

Okullarının hiç bir eksiği olmadığına dikkat çeken Avşar, okuldaki elektrik sisteminin yenilenmesi sonucu sorunun ortadan kaktığını ve yaz- kış klimaların çalıştığını söyledi.

 

 

Sosyal faaliyetler

 

Avşar, okulda birçok faaliyet yapıldığını dile getirerek, halk dansları, spor ve bilgisayar gibi eğitsel faaliyetlerin sürekli, resim, müzik ve İngilizce gibi derslerin de ek dersler olarak öğrencilere verildiğini söyledi.

 

 

Kafeterya gündemde

 

Çayırova İlkokulu Müdürü Avşar, okullarının en büyük eksikliği olan kafeterya sorununun da kısa süre içinde çözüleceğini belirterek,amaçlarının okullarında en iyi eğitimi vermek olduğunu ve bu yönde çalışmalarının süreceğini vurguladı.

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ