13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dokunulmazlık zırhı Erdoğanı koruyamayacak
31 Mart 2011 Perşembe 00:35

Dokunulmazlık zırhı Erdoğan'ı koruyamayacak

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı besleme söylemlerinden dolayı Türkiye mahkemelerine şikâyet eden Kıbrıslı Türk avukatlar tazminat davası açmak için kararı beklediklerini vurguladılar…

 Adem KAVAZ

 

Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “28 Ocak Toplumsal Varoluş Mitingi’ne dönük olarak söylediği “Besleme” söylemini Türkiye’de mahkemeye taşıyan Kıbrıslı Türk avukatlar Mustafa Şener ve Dündar Gürpınar, Nisan ayının ilk haftasında çıkacak kararı bekliyorlar.
Başbakan Erdoğan’ın, ‘Besleme’ sözü nedeniyle, Türkiye'de avukatlık yapan bir meslektaşları sayesinde savcılığa şikâyet eden Kıbrıslı Türk avukatlar, Erdoğan’ın milletvekilliğinden kaynaklanan dokunulmazlığından dolayı soruşturmanın yapılmayacağını söyleyerek, dava ile ilgili kararın Nisan ayının ilk haftasında açıklanacağı belirttiler.

 

Şener: Dosya Ankara’ya ulaştı


Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ı, "Besleme" sözü nedeniyle, Türkiye'de avukatlık yapan bir meslektaşları aracılığıyla şikayet ettiklerini hatırlatan Avukat Şener, şikayetle ilgili dosyanın ve vekaletlerin hem Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na hem de KKTC Lefkoşa Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliğine ulaştığını ifade etti.

 

“Cevap bekliyoruz”


“Dosyayı gönderdik. Savcılığın cevabını bekliyoruz. Cevap verme süresi daha dolmadı. Nisan ayının ilk haftası gereken cevabın gelmesi bekleniyor” ifadelerini kullanan Avukat Şener, Erdoğan hakkındaki kovuşturma ve soruşturmaların milletvekili dokunulmazlığından dolayı düşeceğini anımsattı.

 

“Tazminat davası açacağız”


Dokunulmazlık zırhına karşın, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın cevap vermesinin ardından ilgili dava ile tazminat davası açacaklarını vurgulayan Ahmet Şener, “Milletvekili olup olmaması hukuk davası açmamıza engel değil. Bir sınırlama yok. Detaylı açıklamayı henüz yapamam. Dosya henüz tamamlanmadı ve davanın kararını bekliyoruz. Karar açıkladıktan sonra tam anlamıyla şekillenecek. Şu an çalışma aşamasındayız” şeklinde konuştu. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ