17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doktor yok, ölüm var...
27 Nisan 2011 Çarşamba 16:40

Doktor yok, ölüm var...

Ülkemizdeki sağlıksız sağlık sistemi bir cana daha mal oldu...

Hüseyin Çiçek-Gazimağusa

 

Ülkemizdeki sağlık sistemini sürekli sorguluyor, eleştiriyor ve önerilerde bulunuyoruz ancak günün sonunda değişen birşeyin olmadığını görmek maalesef bizi üzüyor. Bir sağlık ocağı düşünün ki rahatsız olduğu gerekçesiyle başvuran vatandaşa doktoru olmadığı gerekçesiyle hizmet veremesin. Ve bundan acısı da vatandaş oradan ayrılıp da bir başka yerde şifa aramaya giderken yolda ölsün. Bu olay herhalde Nikaragua’da bile insanların başına gelmeyecek türde. 56 yaşındaki Gündoğan Hergünerler , yıllar önce İngiltere’nin başkenti Londra’ya göçüp ekmek parasını gurbette çıkarmış bir vatandaşımız. Gündoğan Hergünerler, bir hafta önce eşi ve çocuklarını Londra’da bırakarak tatil amacıyla ait olduğu topraklara gelmiş.

 

 

“Bir haftadır şikayetçi”

 

Haberdar'ın elde ettiği bilgilere göre, Londra’dan 1 hafta önce doğduğu yer olan Kaleburnu’na tatil amacıyla gelen Gündoğan Hergüner’ler, halsizlik ve şiddetli başğrılarından şikayetçi. Köy kahvesinde birlikte vakit geçirdiği arkadaşlarına bu sıkıntılarını dile getiren Hergüner’ler dün sağlık kontrolüne gitmesi yönünde ikna ediliyor. Kayınpederi ile Dipkarpaz Sağlık Ocağı’na giden Gündoğan Hergüner'ler, burda Tıbbi yardım alacağı bir doktor bulamaz. Hergüner’ler ve Kayınpederi karşılaştıkları bu durum sonucunda çareyi başk bir merkezde aramak amacıyla Traktörle yola çıkarlar ancak bu mümkün olmaz. Gündoğan Hergüner’ler yolda fenalaşarak yaşamını yitirir.

 

 

“Beyin kanaması veya kalp krizi”

 

Gündoğan Hergünler’in ölüm haberinin ardından olayı araştırmaya başlayan Haberdar muhabirleri birtakım bilgilere ulaşıyor. Haberdar’a konuşan bazı köy sakinleri, Hergünerler’in Beyin Kanaması veya Kalp Kriizi sonucu ölmüş olabileceği yönünde bilgiler aldıklarını söyledi.

 

 

Cenaze Kaleburnu’nda

 

Gündoğan Hergünler’in ani ölüm haberinin ardından, Londra’daki eşi ve çocuklarına acı haber yakınları tarafından ulaştırılır. Acılı aile’nin dün akşam KKTC’ye geldikleri ve Gündoğan Hergünler’in bugün yapılacak otopsinin ardından Kaleburnu’nda defnedileceği Haberdar’ın elde ettiği bilgiler arasında..

 

 

Gündoğan Hergünler kimdir ?

 

Uzun yıllardır İngiltere’de eşi ve çocuklarıyla yaşayan Kaleburnu’lu Gündoğan Hergünler’in bir kızı ise Tuzla’da ikamet ediyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ