20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğru aktarılmalı
23 Nisan 2011 Cumartesi 14:04

'Doğru aktarılmalı'

Eroğlu: "Dış basına büyük görev düşüyor"

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC Dış Basın Birliği'nin Fevzi Tanpınar başkanlığındaki, Züleyha Karaman, Sefa Karahasan, Birol Bebek, Taner Gönül ve Gazi Yüksel'den oluşan yeni yönetim kurulu üyelerini kabul etti.

 

KKTC Dış Basın Birliği Başkanı Fevzi Tanpınar, görüşmede yaptığı konuşmada, kısa süre önce gerçekleştirdikleri genel kurullarında yeni yönetim kurulu üyelerini belirlediklerini anımsatarak, daha şeffaf, hesap verebilir, çağa ve günün koşullarına uygun bir tüzük hazırladıklarını belirtti. Tanpınar, geçmişte olduğu gibi yeni dönemde de daha etkin, aktif ve sosyal sorumluluklarının bilinciyle çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Dış Basın Birliği olarak başlattıkları bazı projeleri yeni dönemde de devam ettireceklerini ifade eden Tanpınar, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu'ndan geçmişte gördükleri desteği bu dönemde de göreceklerine inanç belirtti.


 

Tanpınar: Birlik, KKTC’nin dışa açılan penceresi


Dış Basın Birliği'nin KKTC'nin ''dışa açılan bir penceresi olduğunu'' ifade eden Tanpınar, Birlik olarak, KKTC'nin dışa açık bir politikası olmasını, KKTC'nin dünyada hak ettiği yerini alabilmesi için gerekenlerin yapılmasını istediklerini belirtti.

 Eroğlu: KKTC’nin sesini Türkiye’ye duyurma önemli


Cumhurbaşkanı Eroğlu da, Dış Basın Birliği'nin KKTC'nin sesini Anavatan Türkiye'ye duyurmada önemli bir rol üstlendiğini ifade ederek ''böyle hassas bir dönemde KKTC'den Türkiye'ye iletilecek mesajların doğru aktarılması önemli, bunun için Dış Basın Birliği'ne büyük görevler düşüyor'' dedi. ''Özellikle böyle hassas bir dönemde tansiyonu yükseltmek yerine, düşürmeye yönelik haberler yazılması, kamuoyunu doğru yönlendiren, açıklayıcı haberlerin hazırlanması gerektiğini'' söyleyen Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Dış Basın Birliği'ne iki ülke arasındaki yanlış anlamaların da düzeltilmesinde çok büyük görevler düştüğünü kaydetti. Belli kesimlerin görüşlerinin, tüm toplumun görüşüymüş gibi aktarılmaması gerektiğine de dile getiren Eroğlu, geçmişte olduğu gibi, bunda

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ