12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğmamış çocuğa...
13 Nisan 2011 Çarşamba 11:53

'Doğmamış çocuğa...'

Türkiye'nin tek başörtülü vekil adayı, konuşulanları böyle yanıtladı:

“Doğmamış çocuğa, don biçiliyor”

AK Parti'nin, 12 Haziran seçimleri için Antalya'dan 13'üncü sıradan gösterdiği Türkiye'nin tek başörtülü milletvekili adayı Gülderen Gültekin, "Ben partimin, vatanımın, milletimin selameti neyi gerektiriyorsa öyle hareket edeceğim" dedi. Gültekin, konuşulanları "doğmamış çocuğa don biçmek" olarak nitelendirdi…


Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun olan ve 15 yıldır Antalya'da değişik okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yapan, evli ve iki çocuk annesi 37 yaşındaki Gülderen Gültekin, önümüzdeki seçimler için aday gösterilen kadınlar arasındaki tek başörtülü.
Milletvekili seçilmesi durumunda türbanını çıkartıp çıkartmayacağının konuşulmasının çok erken olduğunu söyleyen Gültekin, konuşulanları "Doğmamış çocuğa don biçmek" olarak nitelendirdi.
Gültekin, "13'üncü sırada milletvekili adayıyım, ama ben bazı şeylerin olmadan önce konuşulması taraftarı değilim. O zaman gelir, gün ne gerekiyorsa o şekilde davranırız. Ama şu an bu hususun konuşulmasının çok taraftarı değilim. Hatta beni rahatsız ediyor diyebilirim" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ