17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğancı, Dürüst’ü ziyaret etti
15 Nisan 2011 Cuma 11:28

Doğancı, Dürüst’ü ziyaret etti

Bakanı Dürüst, Doğancı yetkililerini kabul ederek, sorunlarını dinledi

Doğancı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri dün Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e nezaket ziyaretinde bulundu.

 

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst kabulde Doğancı’nın üretici halkının sosyal ve sportif etkinliklere önem verdiğini vurgulayarak yapımı devam eden Doğancı Spor Kulübü Lokali’nin hizmete açılması için gerekli katkıyı olanaklar ölçüsünde yapacaklarını ifade etti.

 

Doğancı Spor Kulübü etkinliklerinin bölge halkını moral motivasyon yönünden desteklediğine dikkat çeken Dürüst, kulüp binasının sadece sportif amaçlı kullanılmayacağını, sosyal ve sportif etkinliklere de açık olduğunu kaydetti. Bakan Dürüst en kısa zamanda Doğancı’yı ziyaret ederek kulüp lokalinin son durumunu inceleyeceğini ve diğer gereksinimleri tesbit edeceğini belirtti.

 

Bakan Dürüst Spor kulüplerinin devletin katkısının yanısıra kendi olanaklarıyla ayakta durduklarını işaret ederek “spor kulüpleri gençliğe hizmette öncü bir rol üstlenmektedirler” dedi.

 

Doğancı Kooperatifi Başkanı Ahmet Nazım ise kabulde Doğancı Spor Kulübünün eski binasının atıl durumda olduğunu kaydederek yeni binanın kullanılır duruma gelmesi için 50 milyar liraya gereksinim duyduklarını ifade etti. Yeni bina inşaatına hükümetin 50 milyar lira Kooperatifin ise 220 milyar lira katkıda bulunduğunu açıklayan Nazım, binanın hizmete açılması için hükümetin ek mali desteğine ihatiyaç duyduklarini dile getirdi.

 

Doğancı Spor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Askeroğlu ise kabulde çim sahalarının bakımı ve sulanması için bir kişinin görevlendirilmesini isteyerek çimin biçilmesi için de yeni bir çim makinesi talep ettiklerini belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ