17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Doğal hayata destek
30 Nisan 2011 Cumartesi 12:58

Doğal hayata destek

Satılan her deniz kaplumbağalı kutudan bağış verilecek!

Türkiye’den, KKTC’ye yapılan ilk yatırım olma özelliğini taşıyan Ektam Kıbrıs Ltd.’in dünya ünlü markası Pepsi, lokal olarak tasarlanan deniz kaplumbağalı kutuları ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Bu proje ile satılan her deniz kaplumbağalı Pepsi kutusundan 2 kuruş bu alanda yapılan çalışmalar için bağışlanacak. Pepsi tarafından ayrıca, Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti’ne deniz kaplumbağalarının izlenebilmesine olanak sağlayacak 5 adet uydu vericisi de alınıyor.

 

Deniz kaplumbağalı yeni Pepsi kutularının ve sosyal sorumluluk projesinin lansmanı, Ektam Kıbrıs Ltd. Genel Müdürü Cenk Özeker, Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti Akdeniz Alagadi Proje Sorumlusu Robin Snape ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Su Altı Görüntüleme ve Araştırma Merkezi (DAÜ SAGAM) Başkanı Burak Ali Çiçek tarafından gerçekleştirildi.

 

 

Özeker: Büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz

 

Ektam Kıbrıs Ltd. Genel Müdürü Cenk Özeker düzenlenen lansman toplantısında yaptığı konuşmada, “Pepsi’yle herşey güzel demiştik, şimdi Pepsi’yle doğal hayat da güzel. Pepsi kutularında yaptığımız lokal tasarım ile anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine daha imza atmaktan, bu kez de doğal hayatı desteklemekten büyük heyecan ve mutluluk duyuyoruz. Ülkenin sembollerinden ve sahillerimizin kıymetli canlıları olan deniz kaplumbağalarına yardım ederek hem doğal hayatı koruma altına almaya çalışıyor, hem de sahillerimizin bir kıymetinin fark edilmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

 

 

Çiçek: Ölümlerin önüne geçmeye çalışıyoruz

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi Sualtı Araştırma ve Görüntüleme Merkezi (DAÜ SAGAM) Başkanı Burak Ali Çiçek de konu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Çiçek, “DAÜ SAGAM olarak balıkçılarla birlikte geliştirdiğimiz projelerle ağ ve oltalara takılarak meydana gelen ölümlerin önüne geçmeye çalışmaktayız. Koruma çalışmaları, bu konuda çalışma yapan bilim adamları ve gönüllüler ile yürütülmektedir” dedi.

 

 

 

Snape: Çalışmalar daha verimli yürüyecek

 

Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti Akdeniz Alagadi Proje Sorumlusu Robin Snape ise ülkemizde balıkçılığın deniz kaplumbağalarına etkileri ile ilgili yoğun çalışmalar yaptıklarını belirterek, Pepsi’nin katkıları sayesinde çalışmalarını daha verimli sürdürme imkânı bulacaklarını söyledi

 

Pepsi’nin alacağı 5 adet uydu vericisi ile de kaplumbağaların hareket alanlarını izleme olanağına kavuşacak olmalarının büyük önemi olduğunu belirten Snape, Pepsi’ye duyarlılığından ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ