18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Diyarbakır’da tehdit edildik, kovulduk…”
05 Nisan 2013 Cuma 12:14

“Diyarbakır’da tehdit edildik, kovulduk…”

“Diyarbakır’da tehdit edildik, kovulduk” diyen KKTC Güzeli Melis Kaçar ile Türkiye Güzeli aslen Kıbrıslı Hazal Ecer korkulu anlar yaşadı...

Devrim EYYUBİ

Diyarbakır’da düzenlenecek olan yarışma Miss Civilization Of The World tartışmalara neden olmuştu. 18 ülkenin katıldığı yarışmaya 19 güzel katılıp, Diyarbakır ayrı bir ülke gibi temsil ediliyordu. Yarışma, Kutlu Doğum Haftası’na denk gelmesi nedeniyle iptal edildi. Muhafazakar sivil toplum örgütlerinin baskıları nedeniyle iptal edilen yarışmada, ülkemizi temsil etmek için Diyarbakır’da kampta olan Melis Kaçar Haberdar Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, sürekli tehdit edildiklerini söyleyerek “Diyarbakır’ı terk etmek zorunda kaldık” dedi.

 

Muhafazakar tepki

Yarışmayı düzenleyen organizatörler, Diyarbakır’a geldikleri günden beri muhafazakar bazı sivil toplum örgütlerinin tepkileriyle karşılaştıklarını belirterek, "Kutlu Doğum Haftası’na denk geldiği için yarışmanın iptal edilmesini isteyenler oldu. Bizler de saygı duyuyoruz tabi ki. Bu yüzden yarışmayı iptal ettik. Şu an dönüş hazırlıkları yapıyoruz. Genç güzellerin hepsi kendi ülkesine dönecek. Bazıları İstanbul, bazıları da Ankara üzerinden kendi ülkelerine dönecek. Şu an bilet işlemlerini yapıyoruz" dedi.

 

“Ölürsünüz diye slogan attılar”

KKTC Güzeli Melis Kaçar dün 17.00 Ankara aktarmalı uçak ile apar topar adaya geri döndü. Kaçar, “Dün sabah bir grup insan otel önünde ya gidersiniz ya ölürsünüz sloganları attığını dile getirdi. Sürekli tehdit aldıklarını ve Diyarbakır’ı terk etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Melis konuşmalarını bildiğim kadarıyla sürekli yarışma organizatörleri ve sponsorlarımız tehdit ediliyordu diye devam etti. Dün sabah otel önüne gelip slogan attıklarından sonra da oteli boşaltmamız istendi. Yaşanan olaylardan dolayı çok üzgünüm” dedi.

 

Polis eşliğinde Diyarbakır’dan ayrıldılar

Aslen Kıbrıslı olan ve çifte vatandaşlığı bulunan Hazal Ecer de yarışmada Türkiye adına yarışacak güzeller arasındaydı.  Bilet işlemleri tamamlanır tamamlanmaz güzeller polis eşliğinde Diyarbakır’dan ayrıldılar. Yaşanan olayları basın yakından takip etti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ