24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diş sağlığı için sergi
30 Nisan 2011 Cumartesi 13:01

Diş sağlığı için sergi

Colgate Afiş Yarışması’na katılan eserler, halkın beğenisine sunuldu…

Kıbrıs Türk Diş Tabipleri Odası’nın Diş Hekimliği Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği ortaokullara yönelik “Colgate Afiş Yarışması”na katılan eserler arasından sergilenmeye değer bulunanlar, açılan sergide halkın beğenisine sunuldu.


Sağlık Bakanlığı’na bağlı Lefkoşa Kentsel Diş Polikliniği’nde (Eski Trenyolu Polikliniği’nde) yer alan serginin açılışı dün saat 10.00’da gerçekleştirildi.


Serginin açılışında, sırasıyla Kıbrıs Diş Tabipleri Odası Başkanı Dt. Hüseyin Bıçak ve Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif birer konuşma yaptı.

 Bıçak: Farkındalık yaratmak için düzenledik

 

Bıçak, konuşmasında, yarışmayı diş hekimliğinin önemini anlatmak ve farkındalık yaratmak için düzenlediklerini belirterek, çocukların konuyla ilgili bilinçlenmesinin, ağız sağlığı yerinde bir nesil yetiştirilmesine katkı sağlayacağını kaydetti.


 

 

433 eser yer aldı


Toplam 433 eserin yer aldığı yarışmanın 8 Mart’ta değerlendirildiğini ve dereceye giren öğrencilere ödüllerinin “14 Mart Tıp Töreninde” takdim edildiğini anımsatan Bıçak, yarışmaya katılan eserlerden 67’sinin sergilenmeye değer bulunduğunu da belirtti.

 Kaşif: Hasta olmaktan değil geç kalmaktan korkunuz


Sağlık Bakanı Ahmet Kaşif ise, bu yarışmanın amacının çocukları ağız ve diş sağlığı konusunda eğitmek olduğunu dile getirerek, her konuda olduğu gibi bu konuda da eğitimin önemli olduğunu vurguladı.


“Hasta olmaktan değil geç kalmaktan korkunuz” diyen Kaşif, hasta olmamak için de sürekli olarak korunmak ve gerekenleri yerine getirmek gerektiğini kaydetti.


Kaşif, bugün yarışmaya katılan çocukların yarının eğitimcisi, doktoru olacağını ve bugün sahip oldukları bilinçle gelecek nesilleri eğiteceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ