15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diş gıcırtısına botoks
03 Mayıs 2011 Salı 18:10

Diş gıcırtısına botoks

Hastalar botoksun dişte kullanılmasına çekingen yaklaşıyor, ama...

Yüzümüzde en çok dikkat çeken bölgelerden biri de kuşkusuz dişlerimiz... Hem sağlık hem de estetik açıdan dişlere iyi bakmak ve sürekli kontrol altında tutmak çok önemli. Diş hekimi Emek Külür, diş sağlığında botoksun yerini anlattı.

 

“Biz bir hastayı; diş, diş eti, dudak yapısı ve tüm yüzü açısından değerlendirip, onun için en uygun olan gülümsemeyi tasarlıyoruz. Dudaklarda doku kaybı varsa, bunu dermal dolgu maddeleriyle hafifçe destekliyoruz. Belirginleşen gülme çizgileri, elmacık kemikleri ve yanaklarda oluşan çökmeleri yine dolgu maddeleri ile dolduruyoruz. Kas fonksiyonlarını ise botoks yardımıyla düzenliyoruz. Bu uygulamada asla ifade değişikliği olmuyor. Amacımız yüz ifadesini değiştirmeden kişiyi gençleştirmek.

 

 

Ağıza botoks olmaz

 

Hastalar botoksun dişte kullanılmasına çekingen yaklaşıyorlar. Çünkü genel olarak botoks çok abartılı yapıldığı için insanlar, kötü bir şey zannediyor. Botoks, bir tedavi amacıyla ortaya çıktı, dolayısıyla faydalı.

 

Botoksu dişte değil, yüz bölgelerinde uyguluyoruz. Ağız içinde yapılmıyor. Şimdi ön dişlerde kullanılması için estetik dolgular çıktı. Dişe dokunmadan kırık dişi doldurabiliyoruz.

 

Diş gıcırdatma sorunu çok yaygın; her 10 kişinin beşi bu şikayetle geliyor. Güldüğünde diş etinin çok görünmesi sorununun sebebi de oradaki kasların çok kuvvetli olması... Kimi dişlerini sıkıp aşındırıyor. Çeneyi hareket ettiren iki büyük kası biz de botoks kullanarak azaltıyoruz.

 

 

Dişler vücudun aynasıdır!

 

Diş hekimi Emek Külür, sağlıklı dişlerin formülünü şöyle özetliyor: "Eğer kişi yılda bir kere diş doktoruna gidiyor, dişlerini düzgün fırçalıyor, diş ipi kullanıyor ve çok miktarda sigara tüketmiyorsa, dişleri 90 yaşına kadar aynı şekilde korunur. Dişler bütün vücudu etkiliyor. Dişetindeki bir iltihap, vücuttaki diğer hastalıkları da tetikler. Örneğin; kalp gibi ciddi bir operasyon geçirilecekse o hasta önce diş hekimine gösterilir, diş tedavisi başlar."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ