17 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dipkarpaz’a destek
23 Nisan 2011 Cumartesi 17:50

Dipkarpaz’a destek

CTP, dün Dipkarpaz’ı ziyaret ederek bölge sakinlerine destek verdi...

AYŞE BULUT

 

Dipkarpaz’daki Milli Park alanına girişler bir süre önce alınan bir kararla ücretlendirildi. Bölgede yaşayan vatandaşları ve esnafı mağdur eden bu karar Haberdar tarafından kamuoyuna duyuruldu. Etkili yayınlarımız sonucu, Anamuhlefet Cumhriyetçi Türk Partisi yetkilileri Dipkarpaz’ı ziyaret ederek, bölge sakinlerine destek belirtti ve bölgenin diğer sorunlarının da öne çıktığı bir basın toplantısı düzenledi.

 

 

Soyer: Uygulama yanlış

 

CTP Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer ve partinin Merkez Yürütme Kurulu üyeleri Kutlay Erk, Mehmet Çağlar, Nazım Beratlı, Önder Sennaroğlu ve Eşref Vaiz’in gerçekleştirdiği Dipkrpaz ziyaretine bölge halkı yoğun ilgi gösterdi. Soyer, düzenlediği basın toplantısında, Milli Parka Girişlerin ücrete tabi tutulmasını, asvalt yol yapımının gecikmesini ve bölgede tam donanımlı bir Sağlık Ocağının olmayışını protesto etti.Ferdi Sabit Soyer, Milli Park’a girişlerde ücret alınması uygulamanın yanlış olduğunu belirterek, mukayitlik ve savcılığı göreve çağırdı.

 

 

Soyer: Bu karar yasal değil

 

Ferdi Sabit Soyer, 2004 referandumundan sonra bölgeye gelmeye başlayan turistlere, bu uygulamadan sonra malum çevrelerce “Kuzey’e gitmeyin özellikle de Karpaz’a “ şeklinde çağrılar yapıldığını anımsatarak, bu gelişmelerin bölge esnafını zora soktuğunu belirtti. Dini inançların kısıtlanmasına karşı olduklarını anlatan Soyer, bu uygulmayla yapılmak istenenin kabul eilir bir durum olmadığını ifade etti. Soyer, parka girişlerde kesilen biletlerin de üzerlerinde mühür olmaması nedeniyle yasal olmadığını kaydetti. Konuşmasında, Dipkarpaz’da ev ve işyerleri dağıtıldığını anlatan Soyer, ancak bu yerlerin hakedenlere değil de ihtiyacı olmayanlara verildiğini savundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ