24 Eylül 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dillirgada ortak etkinlik:
12 Nisan 2011 Salı 14:51

Dillirga'da ortak etkinlik:

Dillirgalılar: ‘Lefke ve Erenköy barikatları açılsın’

Dillirga bölgesine ikamet eden Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rumların, Lefke ve Erenköy barikatlarının açılması talebinde bulundukları belirtildi.


Güneyde yayınlanan Alithia gazetesi ve diğer gazeteler, Dillirga bölgesi Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum sakinlerinin, Limnidi (Yeşilırmak) barikatının açılışını kutlamak amacıyla Aşağı Pirgo’da dün yaptıkları etkinliğe yer verdiler.


Habere göre etkinliğe katılan Rum Hükümet Sözcüsü Stefanos Stefanu, hükümetinin mümkün olan daha çok barikatın açılmasına destek verdiğini söyledi, ancak barikatların açılmasının Kıbrıs sorununu çözmediğini de kaydetti.
 

Çok çalışıldı
 

Limnidi (Yeşilırmak) barikatının “yeni bir sayfa açmak ve bölgede yeni perspektifleri şekillendirmek için” açıldığını belirten Stefanu, Kıbrıslı Türkler ile Kıbrıslı Rumların bu hedefi gerçekleştirmek için çok çalıştığını da söyledi.


Habere göre etkinliğe, Cikko ve Dillirga Piskoposu Nikiforos da katıldı.

 

10 bin kişi geçiş yapmış


Politis gazetesi ise konuyla ilgili haberinde, Limnidi barikatının açılmasında bu yana 10 bin kişinin buradan geçiş yaptığını yazdı ve Aşağı Pirgo sakini bir çok Rum’un Lefkoşa’ya gitmek için bu barikatı kullandığına dikkat çekti.


Habere göre, Ambeliku (Bağlıköy) sakini Ahmet Şefket gazeteye yaptığı açıklamada, arkadaşlarını görmek için hemen hemen her hafta Aşağı Pirgo’yu ziyaret ettiğini söyledi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ