24 Ekim 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Diana kadar seviliyor
24 Nisan 2011 Pazar 16:27

Diana kadar seviliyor

Kamuoyu araştırması Middleton'un Diana kadar sevildiğini ortaya koydu

İngiltere'de yapılan bir kamuoyu araştırması, gelecek hafta İngiliz Kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Prens William'la evlenecek olan Kate Middleton'ın, Prenses Diana kadar sevildiğini gösterdi.

 


YouGov adlı kamuoyu araştırması şirketinin yaptığı ankete göre, İngiliz halkının yüzde 66'sı Kate Middleton'ı, 1997'de Paris'te geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Prens William'ın annesi Prenses Diana kadar seviyor.


Ankette Kraliyet ailesinin en popüler ve sevilen isminin yüzde 81 ile Prens William, yüzde 80 ile Kraliçe 2. Elizabeth, yüzde 70 ile Prens Harry olduğu da ortaya çıktı.


 


Her 10 İngiliz’den 8'i hazırlıkları takip ediyor

 

İngiltere genelinde 2 bin 500 kişinin katıldığı ankette ayrıca, her 10 İngiliz’den 8'inin Kraliyet düğünü hazırlıklarını takip ettiklerini söyledikleri kaydedildi. Yüzde 70'lik bir kesim Prens William'ın annesinin nişan yüzüğünü Kate Middleton'a vermesinin "uygun bir jest" olduğunu kaydederken, yüzde 52'si Kate Middleton'ın evlendikten sonra çalışması gerektiğini düşündüğünü ifade etti.


 


29 Nisan’da evlenecekler


Öte yandan İngiliz Times gazetesinde dün yer alan bir haberde, Kate Middleton'ın, İngiliz ekonomisine katkısının milyarlarca sterlini bulabileceği belirtildi. Müstakbel gelinin giydiği kıyafetlerden kullandığı çantalara ve taktığı takılara kadar İngiliz ekonomisine katkısının, gelecek yıl düzenlenecek olimpiyatlardan fazla olabileceği yorumu yapıldı.


28 yaşındaki Prens William ve 29 yaşındaki Kate Middleton, 29 Nisan'da Londra'daki Westminster Kilisesinde evlenecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ