16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dev-İş Başkanı uyardı
12 Nisan 2011 Salı 14:47

Dev-İş Başkanı uyardı

“Çok yakında Kıbrıs sorununa Kıbrıslı Türkler olmadan çözüm aradığımızı görebiliriz...”

Kıbrıslı Türk Derviş Ali Kavazoğlu ile Rum Kostas Mişaulis için önceki gün Dali’de düzenlenen etkinlikte konuşan Dev-İş Başkanı Mehmet Seyis, çözümsüzlük koşullarının sürdüğü her gün Kuzey Kıbrıs’ta demografik yapının değiştiğine ve yakında Kıbrıslı Türkler olmadan çözüm aranmasının mümkün olduğuna dikkat çekti.

 

Kıbrıs’ın güneyinde yayınlanan Haravgi gazetesi “Çözüm İstiyoruz… Mehmet Seyis: Haklıyı Haksızı Arayarak Bir 30-40 Yıl Daha Harcamak İstemiyoruz” başlığıyla yansıttığı haberinde ise, Kavazoğlu-Mişaulis için düzenlenen törene Dev-İş Başkanı Mehmet Seyis’in de katılarak konuşma yaptığını yazdı.
 

Seyis: Mücadele güçlendirilmeli


Habere göre Seyis konuşmasında, “siyasi eşitliğe, tek uluslararası temsiliyet ve tek vatandaşlık ile Kıbrıslı Türk ve Rum toplumlarınca müştereken kullanılacak tek egemenliğe dayalı Birleşik Federal Kıbrıs için Kıbrıslı Türklerin ve Rumların mücadelelerini daha da güçlendirmeleri gerektiği” mesajını verdi.
 

Çok yakında...


Tarif ettiği şekilde bir çözüm için, daha fazla zaman kaybetmeden samimiyetle çaba harcanması gerektiğini söyleyen Mehmet Seyis, “Çözümsüzlük koşullarında geçen her gün, Kuzey Kıbrıs’taki demografik yapı ve Kıbrıslı Türklerin siyasi iradelerini ifade edebilme olanağını etkisizleştiriyor. Çok yakında, çözümü Kıbrıslı Türkler olmadan aradığımızı görebiliriz” ifadesini kullandı.
 

Çözüme inancı azaltır...


Kuzey Kıbrıs’taki eski Rum malları üzerine her gün yeni inşaatlar yapıldığını ve bu durumun mülkiyet sorununu daha da karmaşıklaştıracağı görüşünü ortaya koyan Seyis, Güney Kıbrıs’ta yabancı düşmanlığı ve ırkçılığın gün geçtikçe güçlendiğine, bunun acil önlem alınması gereken çok ciddi bir sorun olduğuna da vurgu yaptı. Seyis, “Bunlar insanların çözüme olan inancını azaltan şeylerdir” dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ