20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş’tan hodri meydan
22 Nisan 2011 Cuma 16:07

Denktaş’tan hodri meydan

Denktaş: 'Yaşananlar halktan gizlenerek bir yere varılamaz'

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş dün Meclis birleşiminde yaptığı konuşmada, Mecliste yaşananların erken seçimin gerekliliğini bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek, yaşananların halktan gizlenerek bir yere varılamayacağını söyledi.

 

 

BRT’ye eleştiri

 

Tartışmalar sırasında BRT’nin yayını kesmesini de eleştiren Denktaş, “yaşanan bu olay bile bu Meclisin artık sona sona erdiğini ve erken seçimin artık kaçınılmaz olduğunun en bariz örneğidir. Kürsüden bulunan arkadaşımız konuşurken yaşanan tartışmayı BRT ‘çat’ diye kesip vatandaşın görmesini engelledi. Vatandaş görmemiş olabilir ancak yaşananlar gerçek. Yaşanmış olduğunu da hiçkimse inkar edemez” dedi.Hükümetin söylediğinin tersini yapan, istikrarsız bir iktidar olduğunu da savunan Denktaş; “Biz bu hükümeti aslında yanlış okuyoruz. Düz Türkçe ile okumaya çalışıyoruz. Oysa bu hükümeti eski Türkçe gibi tersten, Osmanlıca okumamız gerekir” şeklinde konuştu.

 

 

Hodri Meydan”

 

Halk artık size güvenmiyor” diyen Denktaş, seçime gidilerek bunun görülebileceğini söyledi ve erken seçim için çağrısını yineledi.

 

DP Genel Başkanı; “Halk artık size güvenmiyor. Buradan alacağınız 27 oyla halkın size güveniyor iddiasındaysanız Hodri Meydan, buyurun seçime. Bakalım halk UBP’ye güveniyor mu, güvenmiyor mu? Zaten basında söylüyor size hani kamuoyu araştımaları yapılmış, hani varolan bir erken seçimden birinci parti çıkarmışsınız ya. Hadi buyurun da görelim, gidinde anyayı konyayı görün” dedi

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ