18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş sevgisi !
17 Ocak 2012 Salı 10:55

Denktaş sevgisi !

Cenaze törenine katılmak amacıyla ülkemize gelen konuklar, duygu ve düşüncelerini Haberdar’la paylaştılar...

Gamze BAYKUR – Nadire KRAŞLIOĞLU

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın bugün gerçekleşecek cenaze törenine katılmak amacıyla yurtdışından birçok siyasi ve örgüt temsilcisi KKTC’ye geldi…

 

Cenaze törenine katılmak amacıyla ülkemize gelen konukların Haberdar’la paylaştıkları ortak duygu ölümsüz lidere karşı olan sevgi ve saygıydı…  

 

 

16 Ocak, saat 10:45… Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ıncenaze törenine katılmak amacıyla Kıbrıs Türk Memur Sendikası davetlisi olarak Türkiye Tarım Orman-Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Celal Karapınar, Türk Haber-Sen Genel Başkanı İsmail Karadavut ve Azerbaycan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Badrettin Guliyev dün saat 10:45’te Ankara uçağı ile KKTC’ye geldiler. Sendika başkanlarının yanı sıra kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın cenazesine katılmak için Türkiye’den vatandaşlar da ülkemize geldi.

 

Saat 15:00… Türkiye Cumhuriyeti Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek beraberinde 12 kişilik heyet ile birlikte cenaze törenine katılmak üzere saat 15:00 sıralarında KKTC’ye geldiler.

 

Saat 15:30…İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu da cenaze törenine katılmak için gelenler arasındaydı.

 

Saat 20:10… Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın cenaze törenine katılmak amacıyla KKTC’ye gelen diğer bir isim de Azerbaycan Dışişleri Bakanı Nazım İbrahimov’du. İbrahimov yurdumuza saat 20:10’da geldi.

 

Saat 00:10… Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli de cenaze töreni için KKTC’ye gelen isimler arasındaydı. Bahçeli, KKTC’ye gece yarısı saat 00:10’da geldi.

 

 

Ne dediler?

 

Ahmet Demirci (Türkiye Tarım Orman-Sen Genel Başkanı):

“Türk milletinin başı sağ olsun. Türk dünyasının lider ve sembol ismi Rauf Denktaş’a millet olarak vefa borcumuz vardı. Bugün cenaze merasimi için  burada bulunmayı kendimize bir borç bildik.”

 

Badrettin Guliyev (Azerbaycan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı):

“Bağımsız olmayan ve milli mücadele yürüten Türk ülkeleri için Rauf Denktaş çok iyi bir örnek oldu. Türk dünyasının başı sağolsun.”

 

Birol Ertan (Milli Amigo):

“Acımız çok büyük. Rauf Denktaş yeri doldurulamaz bir lider. Bütün yavru vatanın başı sağ olsun. Allah birliğimizi hiçbir zaman bozmasın.”

  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ