18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş için izleyelim
18 Ocak 2012 Çarşamba 14:45

'Denktaş için izleyelim'

Bugün ve yarın izleyiciyle buluşacak oyunla ilgili Ayhatun Ateşin'den anlamlı çağrı:

Yılın başından itibaren farklı bölgelerde turneye çıkan Çisenti Tiyatrosu’nun “Renkler Cumhuriyeti” isimli müzikli oyunu, bugün saat 18.00’de YDÜ AKKM’de izleyiciyle buluşacak. Oyun, yarın da aynı yerde son kez sahnelenecek.

 

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın vefatı nedeniyle geçtiğimiz gün Mağusa’daki gösterimi iptal edilen, düne programlanan Lefkoşa YDÜ’deki gösterimi de bugüne ertelenen oyun, engelli çocuklar yararına sahneleniyor.

 

Güzelyurt’tan başlayarak turneye çıkan oyundan elde edilen gelirle Lefkoşa Özel Eğitim Merkezi’nin donanımına katkı sağlanacak.

 

Proje Koordinatörü Ayhatun Ateşin konuyla ilgili açıklamasında, şunları kaydetti:

 

“Dekoru, kostümleri, oyunculukları ve müzikleriyle izlendiği her yerde coşkuyla alkışlanan Renkler Cumhuriyeti’ni, cumhuriyetimize olan saygımız için izleyelim. Adamıza, çocuklarımıza, değerlerimize, egemenliğimize sahip çıkmak için izleyelim. Kurucu Cumhurbaşkanımızın vefatı ardından ona adeta söz verircesine, hisleri ve inançları doğrultusunda, evladını korur misali kurduğu ve miras bıraktığı Cumhuriyetimizin ardından, KKTC’yi yaşatacağımıza dair ona söz verircesine izleyelim... Onun bıraktığı yerden doğru hizmet vermek için birlikte yol almak bizim görevimizdir. Tutsak olmadan, içinde olduğumuz çemberden sıyrılarak, özgüven eksikliğinden kurtularak özgür, emin adımlarla ilerleyelim.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ