20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deneyimli model: Özer Akkeleş…
05 Şubat 2012 Pazar 17:53

Deneyimli model: Özer Akkeleş…

Ülkenin ve ajansın gözde erkek modeli, kariyerini Haberdar Extra okurları için paylaştı....

Devrim EYYUBİ

 

Modellik kariyerine 2009 yılında seçildiği Bay Kuzey Kıbrıs yarışmasıyla başlayan Özer Akkeleş kariyerini oluşturan basamakları ve bul yolda yaşadıklarını Haberdar Extra Magazine okurları için anlattı.

 

 

Yarışma birinciliği ile gelen kariyer

 

Özer Akkeleş, yarışma birinciliği ile başlayan modellik kariyerinde ilk olarak, kısa bir süre için Günkut Ajans ile çalışmış olsa da, sonrasında Süper Model Ajans ile anlaşıp yoluna onlarla devam etme kararı aldı.

 

 

TV yolculuğu

 

Tanınmasının ve başarılı işlere imza atmasının ardından, 2010 yılında Kıbrıs’ın ilk dizisi olan Aşka Veda isimli diziden teklif alarak oyunculuk kariyerine başlayan Akkeleş, ayni dönem içerisinde Ada TV de En Moda adı altında program sunuculuğuna da başladı.  

 

Televizyonculuğa iyice ısınan Akkeleş, uzun süre Ada TV’de devam eden programının ardından, Kıbrıs Genç TV’den daha iyi bir teklif aldığı için bu kanal ile anlaştı ve yenilenen moda programını bu kanalda sunmaya başladı. Nisan ayında bir yılını dolduracak program, halen Genç TV ekranlarından izleyici ile buluşurken yeni format hazırlıkları başlamış; yeni yayın döneminde canlı yayınla ekranlarda olacak.

 

Reklam modelliği, ünlü firmanın yüzü…

 

Modellik kariyeri boyunca birçok firmanın reklam yüzü olduğunu da dile getiren Özer Akkeleş, bu süre zarfında bir dünya markası olan Fred Perry’nin Kıbrıs’taki reklam yüzü olmayı da başardı.

 

 

“Büyük tecrübeler edindim”

 

Modellik kariyeri boyunca Süper Model Ajans adı altında birçok defile açılış ve tanıtımlarda yer alan Akkeleş ve bunların kendisine çok büyük tecrübeler kazandırdığını dile getirdi.

 

Best Model bana çok şey kattı…

 

Bay Kuzey Kıbrıs 2009 da birinci seçildikten sonra, ülkesini yurt dışında temsil hakkı kazandığını ve bunu 2011 yılında, dünyanın en prestijli modellik yarışması olan Best Model Of The World yarışmasında kullandığını dile getiren Akkeleş, “İstanbul’da düzenlenen yarışmada derece alamasam da yarışma, bana çok şey kattı ve böyle bir yarışmada podyuma çıktığım için kendini çok şanslı hissediyorum” sözleri ile gururunu dile getirdi. Önümüzdeki yıl Best Model Of The World yarışmasının Kıbrıs ayağınının, kendi ajansı tarafından düzenleneceği için de çok mutlu olduğunu dile getirdi.

 

 

Neden Süper Model Ajans?

 

Özer Akkeleş; “Süper Model Ajans'ın başındaki isim Pınar Atman, modellik adına her şeyi yapmış bir insan ve başarılı bir kariyeri olduğu için onu tercih ettim.” İfadeleri ile neden çalıştığı ajansı tercih ettiğini dile getirirken, “diğer ajanslar tecrübeli olabilir fakat Süper Model Ajans deneyimlidir” ifadelerini kullandı.

 

Kötü modellerin olması iyi…

 

Ülke genelindeki modelleri nasıl bulduğunu sorduğumuz Akkeleş, ülkede iyi ve kötü de birçok modelin bulunduğunu ancak kötü modellerin olmasının kendini rahatsız etmediğini kaydetti.

 

Kötü modeller sayesinde iyi modellerin, farkını daha kolay gösterebilmesinin önemli olduğunu vurgulayan Akkeleş, iyi modellere örnek olarak ise Ümmühan Bektaş, Sevilay İzanoğlu, Hadiza Zakari, Güzide Kılıç ve Yana başarılı bulduğu modeller arasında olduğunu söyledi.

 

Spor işim ve sağlığım için önemli…

 

Boş zamanlarında bol bol spor yaptığını söyleyen Akkeleş, eğitimini mimarlık üzerine tamamlamış olsa da, sporun hem işi hem de sağlığı açısından sürekli hayatında olduğunu belirtti.

 

 

“İddialı modelleri Best Model'e bekliyorum”…

Akkeleş; “Best Model Of The World yarışması deneyimini yaşamış biri olarak, Haberdar Gazetesi aracılığı ile modellik yapmayı düşünen herkesin, rüya tadında geçen bu kamp süresini yaşamasını tavsiye ederim. Tüm iddialı modelleri de Best Model Of The World’ün Kıbrıs ayağına bekliyorum” sözleri ile de gençleri bu büyük organizasyona davet etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ