19 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Denetimler artacak”
12 Nisan 2011 Salı 15:59

“Denetimler artacak”

“Küçük yaştaki bir kızın konsomatrist olarak çalıştırılması'nı yorumladı

14 yaşındaki kız çocuğunun konsomatris olarak bir barda çalıştırılması olayını yakından takip ettiğini belirten Bakan Ünverdi, gazetelerde yer alan “küçük yaştaki bir kızın konsomatrist olarak çalıştırılması” olayına büyük hassasiyet gösterdiğini vurguladı…

 

 

Yurdagül BEYOĞLU

 

Lefkoşa’nın Dumlupınar Bölgesinde faaliyet gösteren bir barda çocuk yaştaki kızların konsomatris olarak çalıştığı yönündeki haberi değerlendiren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi, konuyla ilgili polis soruşturmasının devam ettiğini söyledi.

 

“Bakanlığımız için huzurevleri, çocuk yuvaları ve çalışanlar ön sıradadır” diye konuşan Ünverdi, konuya farklı bir hassasiyetle baktıklarını, bu bağlamda denetimlerin artacağını ifade etti.

 

Kabinenin tek kadın bakanı Şerife Ünverdi, dün gazetelerde yer alan “küçük yaştaki bir kızın konsomatrist olarak çalıştırılması” olayına büyük hassasiyet gösterdiklerini kaydetti.

 

“Bu konuya farklı bir duyarlılığım var”

Çalıştırıldıkları iddia edilen kız çocuklarının çocuk yurdunda değil, konuk aile yanında kaldıklarının tespit edildiklerini belirten Ünverdi sözlerini şöyle sürdürdü: “Sabah araştırdım ve çalıştığı iddia edilen kızın yurtta değil, konuk aile yanında kaldığını, çalıştığının bilinmediğini öğrendim. Bu konuya farklı bir duyarlılığım var.”

 

“Çocuklar ülkenin geleceğidir”

Şerife Ünverdi, Bakan olmadan öncede bu tür konulara duyarlı olduğunu, sürekli çocuk yuvalarını ziyaret ettiğini kaydederek, “Bizim için çocuklar çok önemlidir. Ülkenin geleceği çocuklarımızın elindedir. En büyük hedefimiz çocuklarımızın iyi yetişmesi ve ülkeye faydalı birer birey olmasıdır” şeklinde konuştu.

 

“Polis araştırıyor”

Çocukları çalıştırdığı ve azmettirdiği iddia edilen kişilerin polis tarafından araştırıldığını kaydeden Ünverdi, “Gereken neyse yapılacak” vurgusunda bulundu.

Bu konularda denetimlerin artırılacağını da açıklayan Ünverdi, “Denetimler artacak. Bakanlığımızın en çok üzerinde durduğu konular Çocuk Yuvaları, Huzurevleri ve çalışanlardır. Bu konuda ayrı bir hassasiyet gösterdiğimizi söyleyebilirim” ifadelerini kullandı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ