19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Demir tutuksuz yargılanacak
29 Nisan 2011 Cuma 16:08

Demir tutuksuz yargılanacak

Demir, tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Abbas ELMAS

 

Uyuşturucu suçundan 2007 yılında yakalanan ve 2009 yılında üç yıl hapis cezasına çarptırılan Deniz Demir, geçen hafta evinde yapılan arama sonucu ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili dün yeniden yargı huzuruna çıkarılarak yargılanıncaya kadar teminatla serbest bırakıldı. Polis memuru İbrahim Atabek, olayla ilgili verdiği yeminli şahadette, 21 Nisan tarihinde PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı bir ihbar üzerine görevli polislerin zanlı ve annesinin ikametgâhlarında arama yaptıklarını kaydetti.

 

 

“Uyuşturucu bana ait değil”

 

Atabek, Yaklaşık bir buçuk saat süren arama sonucu odada bulunan bir cam kavanozda uyuşturucu kalıntıları, uyuşturucu tartmakta kullanılan hassas terazi ve bahçe tellerinin dışındaki boş arazide 50 gram, 800 miligram hintkeneviri olduğuna inanılan madde bulunduğunu söyledi. Mahkemede söz isteyerek konuşan zanlı Demiz Demir, söz konusu uyuşturucuların kendisine ait olmadığını iddia etti.

 

 

Tutuksuz yargılanacak

 

Başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten polis memuru, zanlının davaları görüşülünceye kadar mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Girne kaza mahkemesi Kıdemli Yargıcı Melek Esendağlı, zanlının yargılanacağı güne kadar yurt dışına çıkışının yasaklanması ve üç bin TL nakdi teminat yatırması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ