15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Deli gömleği çıkarılsın
19 Nisan 2011 Salı 12:14

"Deli gömleği çıkarılsın"

Şener, duruşma salonuna getirildiğinde eşine sarılarak ağladı

Gazeteci Nedim Şener, hakkında açılan "gizliliği ihlal" davasında verdiği savunmada, "Soruşturmacı gazetecilik yaparken üzerimize giydirilen deli gömleğinin çıkarılmasını hukuktan bekliyoruz" dedi. Nedim Şener, duruşma salonuna getirildiğinde ise eşine sarılarak ağladı…

 

İstanbul Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya getirilen Şener'e dehlizden salona alınması sırasında izleyiciler ve koridordakiler alkışla destek verdi.


Bunun üzerine, hâkim Rüveyde Çakmak Kaner, duruşma salonunda ve koridordaki izleyicilere uyarıda bulundu. Salona alınan ve sanık sandalyesinin arkasındaki eşi Vecide Şener ve yakınlarına sarılan Şener gözyaşlarına hâkim olamadı.


Bu sırada salondaki bazı kişilerin de gözlerinin dolduğu görüldü.


Duruşmada savunmasını yapan Nedim Şener, daha önce de çeşitli vesilelerle aynı mahkemede yargılandığını belirterek, yaptığı işin soruşturmacı gazetecilik olduğunu söyledi.


Eski emniyet müdürü Hanefi Avcı'nın gözaltına alındığı soruşturma kapsamında yapılan aramada vahim nitelikli silahlar bulunduğuna ilişkin haberler yayımlandığını belirten Şener, bu silahların devletin bilgisi dışındaymış gibi lanse edildiğini kaydetti.


Şener, bu konuya ilişkin olarak gerçeği araştırdığını ve Hanefi Avcı'nın eşi Şenay Avcı'yla telefonda görüştüğünü ifade etti.

 

 

İddianame


Öte yandan Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 30 Eylül 2010'da Milliyet gazetesinde yayımlanan "Şenay Avcı: Kimlikler görev gereğiydi" başlıklı haberde, Hanefi Avcı'nın şüphelisi olduğu, İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği belirtiliyor. İddianamede, Şener'in bu suçtan TCK'nın 285/1 ve 3. maddeleri uyarınca 1.5 yıldan 4.5 yıla kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ