12 Aralık 2018 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Değişiklik isyan ettirdi
08 Nisan 2011 Cuma 15:39

Değişiklik isyan ettirdi

Çaluda: 'Güzelyurt’a bu reva görülmemeliydi'

HABERDAR- HABER MERKEZİ

Yeni kabinede Güzelyurt Milletvekili Türkay Tokel’in Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinden alınıp yerine, Lefkoşa Milletvekili Şerife Ünverdi’nin görevlendirilmesi, UBP Güzelyurt örgütlerinde infiale neden oldu.

 

Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda Haberdar Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, “Eskiden Güzelyurt bölgesine iki adet kırmızı plakalı araç geliyordu. Bugün bu bire düştü. Bu yüzden buruk ve kırgınız” şeklinde konuştu.

 

UBP Güzelyurt Bölgesi’nin seçimlerdeki başarısının mükafatının bu olmaması gerektiğinı ifade eden Çaluda, “Seçimlerde yaptığımız çalışmalar sonucunda partimiz bölgede yüzde 49 civarında oy alıp 4 milletvekili çıkardı. İki Belediye Başkanımız da yüzde 70 civarında oy aldı. Bu uygulama bize reva görülmemeliydi” şeklide konuştu.

 

Belediye Başkanları ile birlikte dün Meclise giderek Başbakan ve UBP Genel Başkanı İrsen Küçük’e tepki koyduklarını ifade eden Ahmet Çaluda, bu konuda ki mücadelesini de devam ettirmeye kararlı olduğunu ifade etti.

 

“Mücadelem parti içinde sürecek” diye devam eden UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Ahmet Çaluda, Partisinin her şeyden önde geldiğini ancak Başbakanın bu kararı nedenyile son derece buruk ve kırgın olduklarını söyledi.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ