22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davulcu yeniden başkan
07 Mayıs 2011 Cumartesi 13:01

Davulcu yeniden başkan

ÇAĞ-SEN'in 6. Genel Kurulu gerçekleşti. İşte yönetim kurulu üyeleri:

Kıbrıs Türk Devlet Çalışanları Sendikası (ÇAĞ-SEN)’in 6. olağan Genel Kurulu önceki gün gerçekleşti. Genel Kurulda Sendika Başkanlığı’na Ayşe Davulcu yeniden seçildi.
Genel Kurulda seçilen Yönetim Kurulu ise şu şekilde görev bölümü yaptı:


Halkan Bozat (Genel Sekreter), Ayşen Başar (Mali Sekreter), Hasan Karagün (İnsan Hakları Sekreteri), Cemal Kürtoğlu (Eğitim Sekreteri), Havva Ö. Baston (İletişim Sekreteri), Beklem Öztuğ (Örgütlenme Sekreteri), Sami Başkan (Yerel Yönetimler Sekreteri), Yeşim Çalışkan (Özel ektör Sekreteri)

 

Denetleme Kurulu, Mehmet Davulcu (Başkan), Ali Tümsoy ve Gönül Tulga; Disiplin Kurulu da Osman Kızılova (Başkan), Erdinç Selasiye ve Hasan Çavuş’tan oluştu.
 

 

“Özelleştirmeye karşıyız”


ÇAĞ-SEN’den verilen bilgiye göre genel kurulda konuşan Ayşe Davulcu, özelleştirmeye karşı olduklarını belirterek, “halkın yaşam alanları olarak kabul ettikleri kamu ekonomik kuruluşlarının AKP yandaşlarına peşkeş çekilmesine izin vermeyeceklerini” söyledi.“Ucuz işgücü ithal ediliyor”

 

Davulcu, herhangi bir yasaya dayandırılmaksızın elden çıkarılan kamu işletmelerinde çalışan Kıbrıslı Türk emekçilerin işlerinden olduğunu ve onların yerine yurt dışında ucuz işgücü ithal edildiğini iddia etti.
 

 


‘Eşel’i ortadan kaldırdılar”

 

UBP hükümetinin eşel mobil sistemini ortadan kaldırdığını ileri süren Davulcu, tüpgaz ve akaryakıta yapılan zamları da eleştirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ