19 Ekim 2018 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜden yaza merhaba!
04 Mayıs 2011 Çarşamba 14:30

DAÜ'den yaza merhaba!

Dün başlayan Bahar Şenlikleri'nde Sertab Erener konseri büyüledi!

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 18’inci Bahar Şenlikleri dün başladı. Kuzey Kıbrıs Turkcell ana sponsorluğunda “Hazine Adası” konseptinde düzenlenen Bahar Şenlikleri, dün saat 17.30’da Sakarya Çemberi’nden başlayıp kampüs içerisinde tamamlanacak olan kortej yürüyüşü ile başladı.

 

Bahar Şenlikleri kapsamında Türkiye’nin güçlü seslerinden Sertab Erener dün akşam saat 22.30’da festival alanında konser verdi.


Konserler serisi bugün Yavuz Bingöl, 6 Mayıs’ta Direnen Mızıkacılar, 7 Mayıs’ta Manga ile devam edecek.


Türkiye’nin tanınmış aktörlerinden Mehmet Aslantuğ, Uğur Polat ve Yosi Mizrahi gibi isimler de DAÜ Aktivite Merkezi’nde söyleşiye katılacaklar.


Türkiye’de kitaplarıyla önemli satış rakamları yakalayan Serkan Türk ve Canan Tan gibi yazarlar da söyleşiye katılarak imza günü düzenleyecek.


Bahar Şenlikleri’ne Türkiye’den İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı, Bursa Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, 19 Mayıs Üniversitesi Halk Dansları Topluluğu, Beykent Üniversitesi Dans Topluluğu da katılarak çeşitli gösteriler sunacaklar.


Şenlik kapsamında, Mimarlık Fakültesi ile Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü’ne bağlı Tasarım Kulübü işbirliğinde “Rengarenk” temalı Tasarım Haftası da düzenlenecek. Tasarım Haftası’nda dünyanın önde gelen tasarımcılarından Kengo Kuma ve Türkiye’den birçok tasarımcı “workshop” düzenleyecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ