17 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜde protesto
14 Nisan 2011 Perşembe 14:50

DAÜ'de protesto

Rektörlüğe tepkili DAÜ-SEN: 27 yıldır susmadık, susmayacağız

Doğu Akdeniz Üniversitesi rektörlüğü tarafından, bazı sendika başkanlarının ve üyelerin elektronik posta adreslerinin kapatması üzerine DAÜ-SEN protesto eylemimde bulundu.

 

Olaya tepki göstermek için toplananan DAÜ-SEN, rektörlük binası önüne gelerek, siyah çelenk bıraktı.

 

Basına açıklamalarda bulunan DAÜ-SEN Genel Sekreteri Ulaş Gökçe, elektronik posta adreslerinin kapatılması nedeniyle şu anda akademik sıkıntılar yaşadıklarını ve okul yönetimininde bunu bildiği halde mail adreslerini kapattığını söyledi.

 

Susmadık susmayacağız

 

DAÜ-SEN’in 27 yıldır var olduğuna vurgu yapan Gökçe, kendilerinin Abdullah Öztoprak gibi rektörleri çok gördüğünü, fakat yıkılmadıklarını, 27 yıldan bu yana susmadıklarını ve susmayacaklarını söyledi.

 

Kovayla protesto ettiler

 

Yapılan uygulamanın cağ dışı olduğuna dikkat çeken ulaş Gökçe, “Elektronik posta adersimizi kapatarak, ortaçağdaki gibi dumanlaşarak haberleşmemizi istiyorlar” dedi.

 

Sendika üyeleri, Ulaş Gökçe’nin dumanlaşarak haberleşmemizi istiyorlar söyleminden yola çıkarak, rektörlüğü protesto etmek amacıyla kovanın içine doldurdukları bazı malzemeleri ateşe verdi.

 

DAÜ Rektörlüğü tarafından kapatılan elektronik posta adresleri ise söyle; [email protected] (DAÜ-SEN başkanı), [email protected] (DAÜ BİR-SEN başkanı), [email protected] (DAÜ-SEN eski başkanı), [email protected] (DAÜ-SEN basın sözcüsü), [email protected], [email protected]

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ