20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜ’de Kıbrıs gecesi
26 Nisan 2011 Salı 12:37

DAÜ’de Kıbrıs gecesi

Kültürel geceler dizisinin 8. ve son durağı “Kıbrıs Gecesi” oldu

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü ile DAÜ Öğrenci Konseyi tarafından başlatılan kültürel geceler dizisinin 8. ve son durağı “Kıbrıs Gecesi” oldu…

 

Gecede yerel müzik gruplarından Gazi Set, Kıbrıs müziklerini içeren bir repertuar sundu. DAÜ Halk Oyunları Topluluğu ise ‘Kozan Testi Oyunu’,’Mani Atışmaları’, ‘Kına Gecesi’ ve ‘Düğün Sahnesi’ gibi ada kültürünü yansıtan oyunları sahnede sergiledi.

 

Hazırlanan sinevizyon gösteriyle de Kıbrıs’taki şehirler, adaya özgü yemekler ve adanın kültürünü yansıtan el işleri ile kıyafetler tanıtıldı.

 

Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen öğrencileri birbirleriyle tanıştırmak ve kültürlerini tanıtmak amacıyla başlatılan “Kültürel Geceler” dizisi Kıbrıs Gecesi ile son buldu.

 

Kıbrıs Gecesine Rektör Prof. Dr. Abdullah Öztoprak, yardımcılar Ülker Vancı Osam, Osman Yılmaz, Mustafa Uyguroğlu, Majid Hashemipour, Dekanlar Hasan Amca, Necdet Osam, Cem Tanova, Koordinatörler Mehmet Şemi, Tuncer Tuncergil, Kadir Atlansoy, Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Derviş Ekşici, yabancı öğrenciler ve akademisyenler ile kongre için DAÜ de bulunan fizik profösörleri katıldılar.

 

Menüde hellim, çörek, humus, talatur (cacık) fırın makarnası, bulgur köftesi, katmer vardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ