10 Aralık 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜ’de futbol şöleni
15 Nisan 2011 Cuma 11:03

DAÜ’de futbol şöleni

Erkeklerde Türkiye, bayanlarda ise evsahibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti şampiyon

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği “Uluslar arası Futsal Turnuvası” önceki akşam oynanan final ve üçüncülük maçları ile tamamlandı. Turnuvada erkeklerde Türkiye, bayanlarda ise evsahibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti şampiyon oldu.

 

Futsal organizasyonunun A Grubu’nda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, İran, Kamerun, B Grubu’nda Azerbaycan, Tacikistan, Filistin, Kazakistan, Nijerya takımları mücadele ederken bayanlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye, Nijerya ve İran’dan ekipler tek devreli lig usulüne göre karşılaşmalara çıktı.

Startı 3 Mart’da verilen “Uluslar arası Futsal Turnuvası”nın erkekler finalinde önceki akşam Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti karşı karşıya geldi. Maçın galibi 4-3’lük skorla Türkiye oldu. Azerbaycan ile Filistin arasında geçen üçüncülük maçını ise Azerbaycan aldı. Kazananın penaltı atışları sonunda belli olduğu maçı Azerbaycan 4-3 kazandı.

 

Futbolsal bayanlar finalinde ise evsahibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İran karşısında mücadele verdi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bayan takımı normal süresi 2-2 eşitlikle tamamlanan maçı penaltı atışları sonunda 5-4 aldı.

 

Bayanlarda üçüncülük maçı ise Türkiye’yi 2-0 mağlup eden Nijerya’nın oldu.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ