15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜ’de çaldılar
02 Mayıs 2011 Pazartesi 14:18

DAÜ’de çaldılar

Bando Komutanlığı, DAÜ'de 2 bölümden oluşan konser verdi…

Güvenlik Kuvvetleri Bando Komutanlığı’nın kurucularından merhum  Zeki Taner’in oğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi öğretim görevlilerinden Yılmaz Taner ‘in önderliğinde Güvenlik Kuvvetleri Bando Komutanlığı bünyesindeki Oda orkestraları konseri DAÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi bölüm binasında yapıldı.

 

 

Big Band orkestralarını bünyesinde bulunduruyor

 

Güvenlik Kuvvetleri Bando Komutanlığı Klasik Batı ve Klasik Türk Müziği eserlerinden oluşan repertuarlarının yanı sıra, tahta ve bakır üflemeli enstrümanlardan oluşan 5’li oda müziği orkestraları ve seçkin Caz müziği eserlerinden oluşan Big Band orkestralarını bünyesinde bulundurmakta.

 

 

İki bölümden oluştu

 

Hacettepe  Üniversitesi Kompozisyon-Orkestra ve Bando Yönetimi mezunu Bando Şefi ve Şef yardımcıları yönetiminde, Ankara Bando Okul Komutanlığındaki 6 yıllık eğitimlerini tamamlayan icracılar tarafından, ilk bölüm tahta üflemeli enstrümanlardan, ikinci bölüm bakır üflemeli enstrümanlardan oluşan 5’li oda müziği orkestraları G. Bizet, J.B. Arban, W.A. Mozart gibi klasik bestecilerin eserleri yanı sıra Jeon Hun ve Jaime Theidor Dalman gibi sanatçıların eserlerini seslendirdiler.

 

 

Soruları da yanıtladılar

 

Bando Şefi Bnd. Yzb. Hüseyin Karaca’nın Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğrencilerinin sorularını yanıtlaması ve enstrümanların tanıtımıyla devam eden etkinlik sonunda Güzel Sanatlar Eğitimi öğrencileri ve Güvenlik Kuvvetleri Bando Komutanlığı çeşitli etkinlik ve konserlerde birlikte çalışmalar yapmak üzere sözleşerek Doğu Akdeniz Üniversitesi’nden ayrıldılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ