13 Aralık 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
‘DAÜ Turizm Günleri’ başlıyor
12 Nisan 2011 Salı 15:06

‘DAÜ Turizm Günleri’ başlıyor

“Turizm Günleri”nde kültür, rekreasyon ve çevre temalı etkinlikler gerçekleştirilecek

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, “Turizm Günleri” düzenliyor.
DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, 19, 21 ve 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek Turizm Günleri’nde kültür, rekreasyon ve çevre temalı etkinlikler gerçekleştirilecek. DAÜ Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Altınay, yaptığı açıklamada, bu yıl 13’üncüsü düzenlenen Turizm Günleri’nde çok kültürlü bir yapı içinde öğrencilerin bir araya gelmesini sağlayarak, sosyalleşmelerine katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurguladı.
 

28 farklı ülkeden öğrenci

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu bünyesinde 28 farklı ülkeden öğrenci bulunduğunu kaydeden Altınay, sınıf içerisinde bir araya gelen farklı kültürlerin sosyal ortamda da bir araya gelerek kültürel etkileşimi sağlamayı hedeflediklerini ifade etti.Her gün ayrı bir tema

Öğrencilerin yöresel kıyafetler, danslar ve yiyeceklerle kendi kültürlerini tanıtma fırsatı yakalayacaklarını belirten Altınay, otellerden bir kısmının da stant açacağını belirtti.
Etkinliklerde her günün ayrı bir temayı temsil edeceğini kaydeden Altınay, bu tür etkinliklerin sosyal ve kültürel açıdan da öğrencilerin gelişmesi açısından büyük önem taşıdığını aktardı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ