18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DAÜ Turizm günleri başladı
25 Nisan 2012 Çarşamba 14:58

DAÜ Turizm günleri başladı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Turizm Fakültesi’nin düzenlediği 14. Turizm Günleri başladı

Çok kültürlü bir yapı içinde öğrencilerin bir araya gelmesini sağlayarak sosyalleşmelerine katkıda bulunmanın amaçlandığı Turizm Günleri  iki gün sürecek..

 

Turizm Fakültesi bünyesinde 200’den fazla öğrencinin görev aldığı Turizm Günleri’nde öğrenciler yöresel kıyafetler, danslar ve yiyeceklerle kendi kültürlerini tanıtıyorlar.

 

Çeşitli sahne gösterilerinin de yer aldığı etkinliğe, Rekreasyon Kulübü öğrencileri yağlı güreş gösterisiyle renk kattı.

 

Turizm Günleri’nde yarın DAÜ Aşçılık Okulu  öğrencilerinin katkılarıyla DAÜ Deniz Kulübü Tesisleri’nde  geleneksel Turizm Pikniği ve Çevre Günü etkinliği düzenlenecek.

 

KILIÇ

DAÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Kılıç, fakülte bahçesinde yer alan açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Turizm= Kültürlerarası Etkileşim” sloganıyla DAÜ’de organize edilen etkinliğin turizmin öngördüğü barış, dostluk ve kültürlerarası etkileşimin bir örneği olduğunu söyledi.

 

Kılıç, etkinliğin öğrencilerin birbirlerinin kültürlerini daha iyi tanımalarını ve stres atmalarını sağlayacağını kaydetti.

 

Kılıç, kurulduğu 1990 yılından bugüne 3 bin mezun veren Turizm Fakültesi’nin eğitim kalitesinden taviz vermeden uluslararası eğitimle farkını göstermekte olduğunu kaydetti.

 

Kılıç, fakültenin dünya ve Avrupa sıralamasında ilk sıralarda yer aldığını da sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ