20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Darts’ta önemli gelişme
23 Nisan 2011 Cumartesi 13:05

Darts’ta önemli gelişme

Türkiye Bocce Bowling Darts Federasyonu ile protokol imzalandı

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu ( KKDF ) ile Türkiye Bocce Bowling Darts Federasyonu (TBBDF ) arasında ilişkileri geliştirmek, federasyonlar arasında karşılıklı katkı sağlamak ve spor müsabakaları düzenleyerek sporcuların yarışmalarını sağlamak amacıyla bir protokol imzalandı.

 

KKDF adına başkan Uğur Barani ve TBBDF adına Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ayhan Ölmezoğlu’nun imza koyduğu protokolde, federasyonların karşılıklı olarak bilgi, eğitim ve destek sağlanması kabul edildi. KKDF Lisanslı sporcuların bu protokol dahilinde KKDF lisansına sahip sporcuların protokolün yürürlüğe girdiği tarihten itibaren, TBBDF bünyesinde oluşturulan ve yıllık müsabaka takviminde yer alan yarışmalara katılma hakkı elde edecekler ve Türkiye sıralamasında yer alabilecekler.

 

Türkiye sıralamasında yer alan sporcularımız bu İşbirliği Protokolü çerçevesinde, Türkiye Milli Takımına girebilecek.

 

İmzalanan İşbirliği Protokolü neticesinde KKDF Başkanı Uğur Barani bu imzalanan protokol sayesinde sporcularımızın motivasyonunun artacağı ve en azından Türkiye üzerinden Avrupa ve Dünya’ya açılma şansını yakalayacaklarını dile getirdi. TBBDF Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ayhan Ölmezoğlu ise Ambargolar altında Darts sporunu aktive eden KKTC li sporculara her zaman yarım etmeye hazır olduklarını ve imzalanan bu protokolle TBBDF sporcuların KKTC’li güçlü sporcularla ayni organizasyonlarda mücadele etmekten mutlu olacaklarını dile getirdi.

 

 

KKDF ÜYE SPORCULAR ANKARA’YA GİDİYOR

 

TBBDF Ferdi Sıralamasını belirlemek için 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Dart Şampiyonası 5. ayak yarışmalarına sporcularımız katılıyor. KKDF’nadan yapılan açıklamaya göre altı sporcu ve bir yöneticinin gideceği bu organizasyona katılacak kafilemizde oldukça kaliteli sporcular bulunuyor.

 

Ulus Barani’nin başkanlık edeceği kafilemizde Cemal Gingi, Reha Özkarapınar, Hakan Baba, Jhon Swayne, Erkan Canbolat ve Cem Tayyareci bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ