18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çöp gerginliği: Zabıtalara dövün dedi
07 Mayıs 2011 Cumartesi 11:55

Çöp gerginliği: 'Zabıtalara dövün dedi'

İki haftadır temizlenmeyen çöpler yüzünden belediye ile market müdürü arasında gerginlik yaşandı…

Adem KAVAZ

 

Nekmar 2 Süpermarket ile Gönyeli Belediyesi arasında, marketin hizmet vermeye başladığı ilk günden beri sorunlar bitmiyor. Dün sabah belediye yetkililerinden Savaş Tilki ile market müdürü Mert Mevlüt arasında 2 haftadan beri temizlenmeyen çöpler yüzünden gerginlik yaşandı.

 

 

Mevlüt: Market önünde kaza olmayacağına dair belge istediler

 

Nekmar 2 Süpermarket Müdürü avukat Mert Mevlüt Haberdar’a yaptığı açıklamada, Süpermarketin açıldığı günden itibaren Gönyeli Belediyesi ile sıkıntı yaşadıklarını savundu. Mevlut, tüm belgelerinin tamam olmasına karşın belediyenin, hiçbir gerekçe göstermeden kendilerine iş yeri izni vermekten kaçınıldığını söyledi. “Belediye yetkililerinin benden polise gitmemi ve market önünde kaza olmayacağına dair belge almamı istedi” ifadelerini kullanan Mevlüt, bu belgeyi polisten alabilmek için başvurduklarını, ancak, polisin böyle bir belge verilmesinin söz konusu olmayadığını kendilerine ilettiğini söyledi.

 

“Gelen şikayetler arttı”

Mevlut, marketin çöplerinin 1 yıldır düzenli toplanmasına karşın, iki haftadan beri belediyenin araçlarının markete uğramdığını söyledi. Bu durumun müşteriler ve bölgede yaşayan insanların tepkisine yol açtığını belirten Mert Mevlüt, bu gelişmelerin ardından ise durumu bildirdikleri Gönyeli Belediyesi yetkilileri’nden “bu çöpleri toplamayacağız” yanıtını aldıklarını ifade etti. Mevlüt, açıklamalarına şöyle devam etti:

 

“Kendi imkanlarımızla çöpleri temizledik”

“Belediye yetkilileri bize çöplerin toplanmayacağını söyledi. Aynı zamanda apartman sakinleri de vergilerini ödemesine rağmen onların da çöpleri alınmadı. Apartman sakinlerinin şikayeti üzerine onların çöpleri toplandı, bizim çöplerimiz yine toplatılmadı. Biz de kendi imkanlarımızla çöpleri temizledik. Çöp bidonlarını da kötü koktuğu ve sağlık açısından tehdit içerdiği gerekçesiyle yolun karşıya koyduk.”

 

“Can güvenliğimden korkuyorum”

Avukat Mert Mevlüt, Gönyeli Belediyesi Genel Hizmet Şube Amiri Savaş Tilki’nin zabıtalarla birlikte dün sabah markete geldiğini ve karşıya bırakılan çöp bidonlarının kaldırılmasını istediğini belirtti. “Savaş Bey’e çöpleri atamam çünkü mal sahibine ait dedim.O da yanındakilere “dövün bunu” dediğini ileri süren Mevlüt, Tilki’nin marketten ayrılırken ise “Burayı kapatacağım. Mühürleyeceğim” dediğini iddia etti.Mert Mevlut, bu gelişme üzerine polise giderek suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti. Mevlüt, bu gelişmelerin ardından market karşısına bırakılan çöplerin kaldırıldığını ancak kısa bir süre sonra yeniden eski yerine getirildiğini belirtti. Mevlüt, bu yaşananların ardından can güvenliğinden endişe ettiğini belirterek, “O bir amir, beni dövme gücü ve yetkisini bulursa elbette korkarım” dedi.

 

Albayrak: Zabıtlara dövün dedi

Olayın görgü tanığı ve marketin Manav sorumlusu Rıdvan Albayrak ise olayı şöyle anlattı:

“Savaş Bey’i daha önce tanımazdım. Yanıma gelerek bana arabamı çekmemi söyledi. Ben de karşı gelmedim ve arabamı çektim. Daha sonra bina sahibiyle tartıştı. Sonra da Mert Bey’i çöp bidonları için tehdit etti. Savaş bey’in yanında zabıtalar da vardı. Onlara dövün dedi. ”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ