20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çolakoğlu Kıbrıs ikincisi
28 Nisan 2011 Perşembe 15:55

Çolakoğlu Kıbrıs ikincisi

Çolakoğlu, ikinci turda farkı kapattı ancak birinci olmayı başaramadı

Türkiye’de gerçekleşen birçok yarışa katılarak başarı elde eden Hakan Çolakoğlu, bu kez Kıbrıs’ın güneyinde düzenlenen bisiklet iniş yarışında ikinci oldu.

 

Cyprus International Team tarafından düzenlenen “Oroklini Downhill Championship” adlı yarışmada mücadele eden Hakan Çolakoğlu, Erkekler Kategorisi’nde 0:02:21:201’lik derece elde etti. Çolakoğlu bu derecesi ile birinci olan yarışmacının sadece saniyenin yüzde biri farkla ikincilikle yetinmek durumunda kaldı.

 

Kıbrıs Bisiklet Federasyonu faaliyet programımda yer alan etkinlikte 16 kişi yarıştı. Kötü rüzgâr altında gerçekleşen yarışmanın ilk turunda kötü bir derece elde eden Çolakoğlu, ikinci turda bu farkı kapattı ancak birinci olmayı başaramadı.

 

Güneyde gördüğü ilgiden memnun olduğunu belirten Hakan Çolakoğlu, “Kuzey Kıbrıs’ta bu branşa pek fazla ilgi ve destek yoktur. Bu şartlarda kendimi daha ileriye götüremeyeceğim düşüncesi ile Kıbrıs Bisiklet Federasyonu’nun lisansını çıkartı, güneyde yarışmalara katılmaya karar verdim” şeklinde konuştu.

 

Hakan Çolakoğlu, “Her ne kadarda akıllı işi değil diye nitelendirilse de, ben yaptığım işten mutluyum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ