16 Aralık 2018 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çok şükür sapasağlam!
06 Nisan 2011 Çarşamba 11:16

Çok şükür sapasağlam!

Motosiklet kazasında ağır yaralanan Mani dün basın önüne çıktı

(Raif Özgüren)

 

27 Şubat’ta düzenlenen Motocross yarışında dengesini kaybedip yere düşen ve başında kask’ı olduğu halde ağır beyin travması geçiren Hüseyin Mani,dün Yakın Doğu Üniversite Hastahanesi’nde basın önüne çıktı.

 

Yakın Doğu Üniversite Hastahanesi Toplantı Salonu’nda yapılan basın toplantısında söz alan Yakın Doğu Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı ve ayni zamanda hastanenin başhekim yardımcısı Prof.Dr. Erkan Kaptanoğlu 27 Şubat’tan beridir kalbimiz ülke insanımızla ayni çizgide atmaktadır diye sözlerine başladı.

 

Hüseyin Mani’nin 27 Şubat günü ağır koma halinde hastaneye getirildiğini ve kaza sırasında başında kask oluşunun ve önce kask’ın kırılmasıyla beyinde oluşacak hasarın bir nebze olsun azaldığını söyledi.

 

Oksijen ve ilaç tedavisi ile tedaviye başladıklarını söyleyen Kaptanoğlu,gece yarısı hastanın durumunun ağırlaşması üzerine aile ile acil toplantı yaparak ameliyat kararı aldıklarını ve başarılı bir operasyon sonrasında Hüseyin Mani’yi hayata döndürmeyi başardıklarını söyledi.

 

Yaşının genç olmasının hastanın enbüyük şansı olduğunu söyleyen Kaptanoğlu, Hüseyin ile ilgili gelişmelerin çok çabuk ilerlediğini,bugün konuşabildiğini,yardım alarak yürüyebildiğini,ağızdan beslenebildiğini ve en önemlisi kendisini ziyrete gelenleri tanıyabildiğini kaydetti.

 

Şu an için normal odada tedavisi süren Hüseyin Mani’nin kısa bir süre sonra fizik tedavisi başlayacağını da sözlerine ekleyen Prof.Dr. Erkan Kaptanoğlu, Yakın Doğu Üniversite Hastahanesi’nin hizmete girdiği günden beridir böylesi ağır beyin vakalarında tedavi başarısının %100 olduğunu bunun da hem kendileri hem de ülkemiz için sevindirici bir tablo olduğunu vurguladı.

 

Prof.Dr. Erkan Kaptanoğlu’nun konuşmasının ardından söz alan Hüseyin Mani’nin babası Erdoğan Mani ise ülkemizde böyle bir hastanenin olmasının büyük bir nimet olduğunu söyledi.

 

Burada bulunan teknoliji ve imkanların çok önemli olduğunu söyleyen Mani, doktorların tecrübesi ve imkanları sayesinde bugün oğlunun hayatta olduğunu vurguladı ve tedavi sürecinde görev yapan doktor,hemşire ve tüm görevlilere teşekkür etti.

 

Konuşmasının sonunda böylesi bir hastaneyi ülkemize kazandıran Dr.Suat Günsel’e de teşekkür eden Mani, sağlığın insan yaşamında çok önemli bir faktör olduğunu söyledi.

 

Basın Toplantısı’na katılan basın mensupları toplantının ardından Hüseyin Mani’yi Cerrahi Servisi’nde tedavi gördüğü odada ziyaret etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ