18 Ekim 2018 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çok pişmanmış!
08 Mayıs 2011 Pazar 13:34

Çok pişmanmış!

Borcunu ödememek için sahte kimlik düzenledi

Abbas ELMAS

 

Ercan Devlet Havalimanı’ndan önceki gün sahte kimlikle giriş yapmaya çalışan Hattap Özdere, polis tarafından tespit edilerek gözaltına alındı.

Dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi huzuruna çıkarılan Hattap Özdere, hakkında soruşturma maksatlı 3 gün tutukluluk emri alındı.

 

Sahte kimlikle giriş yaptı

Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Meriç Polis Karakolu’nda görevli polis memuru, zanlı Hattap Özdere’nin “Sahte belge düzenleme, sahtekarlıkla kayıt temini, başkasının kimliğine bürünme ve sahte belgeyi tedavüle sürme” suçlarından metal der olduğunu söyledi.

 

Kardeşinin ismine düzenledi

Zanlının 91 bin TL vize borcu olduğu gerekçesiyle Türkiye’de kardeşi Şükrü Özdere adına düzenlettiği ancak üzerine kendi fotoğrafını koydurduğu sahte kimlik kartı ile 6 Mayıs tarihinde Ercan Devlet Havalimanı’ndan giriş yapmak isterken tespit edilip gözaltına alındığını kaydetti.

 

“İki adet daha kimlik bulundu”

 

Zanlı üzerinde yapılan aramada iki adet daha kimlik bulunduğunu anlatan polis, olayla bağlantılı bir kişinin daha arandığını ve birçok kişiden ifade alınması gerektiğini belirtti.

 

Polis, zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

 

3 gün tutuklu kalacak

Lefkoşa Kaza Mahkemesi nöbetçi Yargıcı Düriye Elkıran, zanlının oılayla bağlantılı olabileceğine bulgu yaparak, zanlının da tutukluluk süresine itirazı olmamasını da göz önünde bulundurdu ve soruşturmanın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle polis karakolunda tutuklu kalmasını emretti.

Zanlı mahkemeden söz hakkı alarak “Yaptığımdan çok pişmanım” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ