22 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklarla muhteşem gala
24 Nisan 2011 Pazar 14:40

Çocuklarla muhteşem gala

13. Uluslararası Çocuk Festivali’nin galası yapıldı...

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen 13’üncü Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali’nin galası İskele’de yapıldı.

 

“Yürekler Birleşir, Sevgi olur; Çocuklar Büyür Gelecek Olur” temasıyla KKTC’nin yanısıra 11 ülkeden çocukların katılımıyla gerçekleştirilen galayı, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Milletvekili Ali Rıza Usluer, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz, Belediye Başkanı Halil Orun, İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa da izledi.

 

İskele Dr. Fazıl Küçük Spor Salonu’nda yer alan ve BRT’den de canlı yayınlanan festivalin açılışında, festivale katılan ekipler, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e çiçek takdim etti.

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, yaptığı konuşmada, bu anlamlı günde çocuklarla birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, KKTC çocuklarının dünya çocuklarıyla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığını söyledi.

 

Eroğlu, 23 Nisan’ın dünyada çocuklara armağan edilen ilk bayram olduğunu kaydederek, konuk ülke çocuklarına “hoş geldiniz” dedi ve KKTC ziyaretlerinin güzel geçmesi dileğinde bulundu.

 

 

“Etkinliğe katılan gruplar”

 

Festivalin açılışı Levent İlkokulu Dans Grubu’nun gösterisi eşliğinde Türkiye’deki Yetenek Sizsiniz yarışmasında finale kalan Türkan Kürşat’ın seslendirdiği şarkıyla başladı. Türkan Kürşat izleyicilerden büyük alkış aldı.

 

KKTC’yi temsilen festivale katılan Mormenekşe Kültür ve Sanat Derneği Halk Dansları Topluluğu, Bulgaristan, Gürcistan, Londra Hornsey Türk Okulu, Macaristan, Ukrayna, Porto Riko, Romanya Rusya, Sırbistan Türkiye ve Ukrayna ekipleri sahne alarak halk dansları gösterilerini sundular.

 

Sahneye gelen ekip temsilcileri Türkçe olarak yaptıkları kısa konuşmalarda, KKTC’de bulunmaktan ve festivale katılmaktan duydukları mutluluğu dile getirerek, barış ve dostluk mesajları verdiler.

 

Festival, Levent İlkokulu Dans Grubu’nun güneşli gösterisi ve ardından Türkan Kürşat’ın seslendirdiği şarkı eşliğinde bütün grupların sahneye gelerek halkı selamlaması ve final tablosunun oluşturulmasıyla tamamlandı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ