20 Ekim 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocukların yüzünü güldürdüler!
05 Ağustos 2011 Cuma 15:38

Çocukların yüzünü güldürdüler!

Çağdaş Halk Dansları Derneği Dance of Cyprus'dan anlamlı bağış!

Çağdaş Halk Dansları Derneği Dance of Cyprus, “Afrodit Adası ve Biz” prodüksiyonunun gösterilerinden elde edilen gelirin bir kısmını, SOS Çocuk Köyü Derneği ile Kemal Saraçoğlu Losemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışladı.
 

 

İki kuruluşa 10 bin 670’şer TL bağışlandı


Yaklaşık 4 bin kişinin izlediği gösteriden elde edilen gelirden her iki kuruluşa 10 bin 670’şer TL bağışlanırken, yardıma muhtaç çocukları olan iki aileye de 1000’er TL bağışlanacak.
 

 

Hastunç: Hedefimiz 15 bin seyirciye ulaşmak

 

Organizasyona imza atan ve katkıda bulunan kuruluş temsilcilerinin yer aldığı basın toplantısında konuşan sanat yönetmeni ve koreograf Tanju Hastunç, Dance of Cyprus’un hedefinin “Afrodit Adası ve Biz” i geliştirerek kalitesini üst düzeye çıkarmak ve hedeflenen 15 bin seyirciye ulaşmak olduğunu bildirdi.
 

 

“Bellapais için onay bekliyoruz”


Hastunç organizasyonda emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara da teşekkür ederek, gösteriyi Bellapais’ta 5 Eylül’den itibaren her pazartesi düzenlemek istediklerini; bunun için Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’ndan onay beklediklerini ifade etti.

 Nami: Çocuklara acıyı hissetirmeye çalışıyoruz


SOS Çocuk Köyü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Erdil Nami de, kutsal Ramazan ayı içerisinde prodüksiyonun hayırlara vesile olduğunu görmenin kendisini mutlu ettiğini belirtti ve ekibi başarılarından dolayı kutladı.


SOS Çocuk Köyü’nün 100’den fazla çocuğu aile sıcaklığında topluma kazandırmak için uğraş verdiğini hatırlatan Nami, köydeki sosyolog ve pedagoglar dahil tüm personelin çocuklara hiçbir acıyı ve eksikliği hissettirmemek için çalıştıklarını vurguladı.
 

 

“Hedefe ulaşılması açısından önemli”


Nami, Ramazan ayı olması dolayısıyla hayırsever kişi ve kuruluşlara SOS Çocuk Köyü’ne yardım yapılması yönünde çağrıda da bulundu ve bunun hedeflenen bütçeye ulaşılması adına önemli olduğunu kaydetti.
 

 


İnan: Çok anlamlı


Kemal Saraçoğlu Losemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı Koordinatörü Gediz İnan da, Çağdaş Halk Dansları Derneği Dance of Cyprus’a ve gösteride emeği geçenlere güzel ve anlamlı organizasyon için teşekkür etti.


İnan, sivil toplum örgütlerinin organizasyonun içine katılarak, gelirin büyük bölümünün iki kuruma verilmesinin anlamlı olduğunu da ekledi.
 

 

 

Plaketler verildi

 

Konuşmaların ardından organizasyona katkı koyanlara teşekkür plaketleri dağıtıldı.


“Afrodit Adası ve Biz” 13 Ağustos Cumartesi Yeniboğaziçi Pulya Festivali’nde, Lefke Belediyesi Kurtuluş Şenlikleri kapsamında 21 Ağustos Pazar günü Soli Antik Tiyatro’da, 9 ve 16 Eylül’de Girne Amfi-Tiyatro’da , 14 Ekim’de Salamis Antik Tiyatro’da yeniden sahnelenecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ