12 Kasım 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocukların bir dünyası daha var
03 Haziran 2012 Pazar 10:46

Çocukların bir dünyası daha var

Çocuklar kendileri için özel hazırlanan yazma kalıpları ile bandanalarına baskı yaptılar

“Bir Dünya Daha Var” isimli kurumsal sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde, SOS Çocuk Köyü çocuklarına yönelik etkinlik düzenlendi.


“Limasol Sosyal Sorumluluk” açıklamasına göre, projeyle, çocuklar sanat ve sanatçılarla buluşturuluyor. Esentepe, Haspolat, Ziyamet ve Dipakarpaz İlkokullarında, Hatice Tezcan ve Ayşen Dağlı ile gerçekleştirilen yaratıcı okuma çalışmalarına ek olarak çocuklara sergiler gezdirildi.
 

Yazma sergisi gezildi

Çocukların dil becerileri ve hayal güçlerini geliştirmeyi amaçlayan Limasol Sosyal Sorumluluk tarafından yürütülen proje kapsamında SOS Çocuk Köyü’nden de 22 çocuk, 3 anne ve Köy Müdürü Ahmet Akarsu’nun da katıldığı etkinlikte çocuklar önce yazma ustası Veliye Marti ile tanışıp ardından da Kıbrıs sandık motiflerinden oluşan geleneksel yazma sergisini gezdi.
 

Çocuklara özel atölye çalışması

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın yan kuruluşu olan Limasol Sosyal Sorumluk’un etkinliği serginin gezilmesinden sonra yazma atölye çalışmaları ile devam etti. Çocuklar onlar için özel olarak hazırlanan yazma kalıpları ile bandanalarına baskı yapıp ardından da baskılarını renklendirdiler.
 

Yaptıkları bandanaları taktılar

Limasol Sosyal Sorumluluk’un danışmanı İpek Halim’in verdiği bilgiye göre, Limasol Sosyal Sorumluluk yönetim kurulundan Sündüs Behçet ve Firdev Özdiken’in de katıldığı çalışmanın sonunda tüm çocuklar kendi yarattıkları bandanaları taktılar.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ