15 Ekim 2018 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çocuklara cinsel saldırı!
25 Nisan 2011 Pazartesi 13:30

Çocuklara cinsel saldırı!

Libya'daki çatışmalar sırasında çocuklar cinsel saldırıya uğruyor!

Libya'da, hükümet güçleriyle muhalifler arasındaki çatışmalar sırasında küçük çocukların cinsel saldırıya uğradığı bildirildi.


Save The Children adlı örgüt, muhaliflerin elindeki Bingazi kentinde altı geçici kamptaki 3 yüz kadar çocukla yapılan görüşmede, son dört haftada Ras Lanuf, Ecdebiye ve Misrata'ta tecavüz ve öldürme olaylarını olduğunun anlatıldığını bildirdi.


Örgütten Michael Mahrt, ailelerin ve çocukların, saldırıları askerlerin yaptıklarını söylediklerini bildirdi ancak hangi tarafın askerleri olduğu konusunda bilgi verilmedi.


 

Tecavüze uğradılar


Çatışmalardan kaçanlar arasında bulunan 10'lu yaşlardaki 4 ya da 5 kızın kaçırıldığı, 4 gün rehin tutulduğu ve bu esnada tecavüze uğradığı belirtildi.


Ecdebiye'deki bir başka olayda da 8 yaşındaki bir kızın 10 yaşındaki kız kardeşi ve diğer çocukların önünde cinsel saldırıya uğradığı anlatıldı.


Bazı çocuklar da babalarının öldürüldüğüne, annelerinin tecavüze uğradığına şahit olduktan sonra kendilerinin de dövüldüğünü anlattı.


Öte yandan, Libya Dışişleri Bakanı Abdülati El Ubeydi'nin sınırdan Tunus'a geçtiği bildirildi.
Tunus'un resmi TAP ajansı, bakanın sınırdan geçtikten sonra havalimanına doğru yol aldığını bildirdi. Ajans, Ubeydi'nin Kıbrıs'a gittiğinin tahmin edildiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ